Попит аграріїв на інвестиційні кредити зріс в рази

Попит аграріїв на інвестиційні кредити зріс в рази

На відміну від 2022 року, в 2023-му і на початку 2024-го стрімко зросла частка інвестиційних кредитів в новому портфелі фінансування аграріїв.

Про це повідомили банкіри під час круглого столу «Посівна – 2024: роль агрокредитування», проведеного «Фінансовим клубом».

«В 2022 році фінансування основних засобів було обмеженим. В 2023-му ми відновили проактивне фінансування основних засобів і бачимо тренд зростання цікавості агроклієнтів до інвестиційних кредитів з метою оновлення своєї техніки», – заявила керівниця напряму масового бізнесу ПриватБанку Оксана Куцоконь.

В ПриватБанку частка кредитів на придбання основних засобів подвоїлась. «Якщо в 2022 році до 80% видавалось як фінансування обігових коштів, то за 2023 рік ПриватБанк видав 12 млрд грн клієнтам агросектору,  з них 5 млрд грн – це основні засоби, а обігові кошти – більше 7 млрд грн», – розповіла Оксана Куцоконь. Основні засоби в ПриватБанку фінансуються на 3 роки, є можливість і до 5 років.

«Тренд збільшення фінансування основних засобів ми теж відчуваємо другий рік поспіль. Якщо в 2022 році у нас частка інвестиційних кредитів в агро була 10%, то цього року ми вже маємо близько 40%», – заявила директорка департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Тетяна Корнієнко.

Структура цього попиту теж змінюється. «Минулого року ми бачили величезний попит аграріїв на техніку для перевезення своєї продукції. Цьогоріч попит збалансування і більший акцент вже на профільну сільськогосподарську техніку», – каже Тетяна Корнієнко.

За її словами, купівля техніки та транспорту кредитується на строк до 5 років. «Може навіть бути до 7 років, якщо значні інвестиції. А на 7-10 років – це сталі інвестиційні проєкти, які мають значний строк окупності», – зазначила Тетяна Корнієнко. Наприклад, Укргазбанк кредитує тваринницькі комплекси.

«В МСБ у нас близько 80% обігових коштів і 20% – це придбання основних засобів чи інвестиційні кредити на розбудову або ремонт», – повідомила в.о. директора департаменту ММСБ Ощадбанку Юлія Жуланова.

В Ощаді фінансування придбання техніки або транспортних засобів також до 5 років. «До 10 років – це інвестиційні цілі, коли будуються серйозні комплекси, пов’язані із переробкою чи зберіганням або тваринництвом», – сказала Юлія Жуланова.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу