З бюджету сплатять компенсацію покупцям української сільгосптехніки

З бюджету сплатять компенсацію покупцям української сільгосптехніки

Держава готує спеціальну програму компенсації для покупців українських тракторів та іншої техніки.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Посівна – 2024: роль агрокредитування», проведеного «Фінансовим клубом».

«Цього року, вже скоро, запрацює програма компенсації на техніку українського виробництва. Ми, як банк – учасник цієї програми, запроваджуємо її. Сподіваюся, що ця програма стимулюватиме наших аграріїв також купувати техніку українського виробництва за кредитні кошти», – повідомила директорка департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Тетяна Корнієнко.

В Мінекономіки вже повідомили, що аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 44 українських виробників. В переліку цієї вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу вже 2289 номенклатурних позицій. У 2024 році на цю програму в бюджеті передбачено 1 млрд грн.

Керівниця напряму масового бізнесу ПриватБанку Оксана Куцоконь бачить відкладений попит клієнтів на сільгосптехніку в кредит. «Багато клієнтів потребують оновлення технічної бази, і постачальники в останній рік відмічають зростання частки продажів основних засобів саме за кредитні кошти. В 2023 році ця частка зросла з 30% до 50%. Це говорить про відновлення фінансування банками такого типу кредитів», – зазначила вона.

За її словами, багато грантових програм, які з’явилися, стимулюють клієнтів вкладати кошти в основні засоби і оновлювати технічний парк. «Є збільшення попиту на фінансування основних засобів навіть в прифронтових регіонах: в Запорізькій, Харківській, Сумській областях. За останній рік ПриватБанк профінансував через програму придбання основних засобів і лізинг більше тисячі одиниць сільгосптехніки. Більше ніж на 3 млрд грн», – заявила Оксана Куцоконь.

Із них, до 2 млрд грн – це самохідна техніка: трактори, комбайни, оприскувачі, в більш як на 1 млрд грн – це причіпна та навісна техніка. «Бренди, які користувалися найбільшим попитом, – це John Deere, Holland, Case, Claas тощо», – зазначила вона.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу