Банкіри розповіли, аграріям з яких регіонів легше отримати кредити

Банкіри розповіли, аграріям з яких регіонів легше отримати кредити

Аграріям не всіх регіонів вдається в повному обсязі задовольнити попит на кредити.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Посівна – 2024: роль агрокредитування», проведеного «Фінансовим клубом».

«В 2023 році ми найбільше кредитували в Дніпропетровській, Полтавській, Одеській, Кіровоградський, Вінницький і Київській областях», – повідомила керівниця напряму масового бізнесу ПриватБанку Оксана Куцоконь.

«У нас досить рівномірний розподіл по регіонам, але є лідери – Дніпропетровська, Київська, Кіровоградська, Полтавська області. Це лідери кредитування обігових коштів», – каже директорка департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Тетяна Корнієнко.

Ощадбанк провів дослідження і виявив цікаві тенденції. «Найбільше відчувають дефіцит коштів у своєму бізнесі клієнти з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької та Житомирської областей, – розповіла в.о. директора департаменту ММСБ Ощадбанку Юлія Жуланова. – А на питання, чи планують збільшити фінансування в 2024 році, більше ствердних відповідей було в Одеській, Харківській, Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській і Полтавській областях. Є навіть декілька запитів на фінансування придбання земельних ділянок в Донецькій області».

Кредитування в прифронтовій зоні під пильною увагою банкірів. «Ми працюємо однаково в усіх регіонах, маючи «авторішення» для кредитів на 2-5 млн грн, згідно з налаштованими автоматизованими процедурами. Єдина відмінність по прифронтовим регіонам для агрокредитів – це те, що ми там не можемо робити «авторішення» і повністю дивимося на клієнта в індивідуальному режимі», – пояснила Оксана Куцоконь.

«Прифронтові регіони і навіть Херсон теж кредитуються. Укргазбанк має перші видані кредити в Херсонській області цього року», – повідомила Тетяна Корнієнко.

І цей портфель залишається якісним. «Всі аграрії, яких банки підтримали під час початку війни і зараз продовжують підтримувати, дуже вдячні і класно обслуговують взяті кредити», – зазначає Юлія Жуланова.

За її словами, рівень NPL серед бланкових кредитів – 0%, по всьому новому портфелю Ощаду – 3%. «Прострочення по новому портфелю ПриватБанку невелике – 1,5%», – додала Оксана Куцоконь.

Складна ситуація лише на окупованих територіях – там проблемними визнані вже 80% кредитів, розповіла Юлія Жуланова.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу