Дегтярьова Наталія

Дегтярьова Наталія

Ексдиректорка департаменту банківського нагляду НБУ (рос.)

Народилася в 1975 році.

Освіта

Отримала в 1996 році вищу освіту фахівця в Тернопільській академії народного господарства за кваліфікацією «економістка».

Кар'єра

Трудову діяльність розпочала у відділі банківського нагляду Хмельницького регіонального управління Національного банку на посаді економістки.

З 1999-го працювала в комерційних структурах, обіймаючи посади керівниці служби внутрішнього аудиту, директорки кредитного департаменту. У 2004-2007 роках була керівницею служби внутрішнього аудиту Агрокомбанку. З листопада 2007 року до листопада 2009-го вона була внутрішньою аудиторкою Каліон Банку Україна.

З 27 листопада 2009 року до вересня 2010-го вона працювала начальницею управління внутрішнього контролю – проектною менеджеркою операційного департаменту дирекції з інформаційних технологій та операційної діяльності; виконувала обов'язки директорки департаменту внутрішнього аудиту ПАТ «Промінвестбанк», після чого очолила цей департамент.

Працювала інструкторкою в Національному центрі підготовки банківських працівників.

Посаду директорки департаменту банківського нагляду НБУ обійняла з 10 травня 2016 року. Ця посада стала вакантною після того, як Катерина Рожкова, яка обіймала її з 10 червня 2015 року до 18 січня 2016-го, пішла на підвищення в правління НБУ. Станом на 12 квітня 2016 року обов'язки директора департаменту банківського нагляду НБУ виконував Руслан Гриценко.

До функцій департаменту банківського нагляду НБУ належало здійснення ефективного банківського нагляду за банками усіх груп і філіями закордонних банків, а також застосування до банків адекватних заходів впливу.

21 квітня 2023 року НБУ ухвалив рішення про реорганізацію департаменту банківського нагляду, внаслідок чого зазначений департамент був ліквідований: був створений новий департамент інтегрованого нагляду за банками з подібними функціями і відділ моніторингу пов'язаних із банками осіб.

У зв'язку з цим директорка департаменту банківського нагляду Наталія Дегтярьова втратила свою посаду, а Нацбанк призначив нового очільника новоствореного департаменту. Директором департаменту інтегрованого нагляду за банками Національного банку України з 8 травня 2023 року призначено Андрія Котюжинського.

НБУ мав до кінця вересня 2023 року відокремити підрозділ моніторингу пов’язаних з банками осіб з департаменту банківського нагляду, щоб забезпечити достатню незалежність цього напрямку (читайте "МВФ задав Україні домашнє завдання").

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу