Боголюбов Геннадій

Боголюбов Геннадій

Колишній співвласник ПриватБанку (рос.)

Народився 20 січня 1962 року в Дніпродзержинську Дніпропетровської області.

Освіта

У 1979 році закінчив Дніпродзержинську середню школу № 5,

у 1984-му – Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут.

Кар'єра

У 1984-1988 роках працював інженером-будівельником у тресті «Дніпровськпромбуд».

Разом з Ігорем Коломойським він працює приблизно з 1986-1987 року, коли вони створили компанію «Сентоза» для торгівлі комп'ютерною технікою.

У 1992-му Геннадій Боголюбов став співзасновником ПриватБанку. Зараз він є головою наглядової ради і контролює 41,587% акцій (внесок у капітал – 8,84 млрд грн), тоді як у Ігоря Коломойського 49,992% акцій.

Перші великі активи були отримані в ході ваучерної приватизації: Дніпропетровський метизний завод, Нікопольський завод феросплавів, Орджонікідзевський і Марганецький гірничо-збагачувальні комбінати. Також у нього були частки в компаніях «Дніпроазот», «Укрнафта», «Ерлан», «Аеробуд».

Геннадій Боголюбов є непублічним бізнесменом. Його інтереси поширюються на металургію, фінанси, ПЕК, хімічну і харчову промисловості. Він є президентом холдингової компанії Palmary Enterprises Ltd. (Беліз), яка володіє гірничорудною компанією Consolidated Minerals Ltd. (CSM) – 10% світового обсягу марганцевої руди.

З 2008 по 2010 рік входив до ради директорів «Євраз». Був членом наглядової ради ПАТ «Укртатнафта». У 2008 році Геннадій Боголюбов разом з німецьким рітейлером OBI на паритетних засадах створили СП «ОБІ Україна» і почали розвивати мережу гіпермаркетів будматеріалів. Компанія відкрила гіпермаркети в Харкові, Маріуполі, Одесі.

У грудні 2016 року уряд націоналізував ПриватБанк.

Цікаві факти

З 1998 року Боголюбов є президентом Дніпропетровської єврейської громади. Одружений, виховує п'ятеро дітей.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу