Берещенко Юлія

Берещенко Юлія

Колишня директорка департаменту консолідованого продажу та управління активами ФГВФО (рос.)

Народилася 4 липня 1971 року в Луганську.

Освіта

У 1988-1994 роках навчалася в Луганському машинобудівному інституті (зараз це Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля – «переїхав» з Луганська до Сєвєродонецька), закінчила з дипломом інженера.

У 1992 році закінчила в Москві державні курси технічного перекладу (сертифікат технічного перекладача з англійської мови).

У 2000-2003 роках отримала глобальний сертифікат фінансової аналітикині (CFA Charter) в Інституті сертифікації фінансових аналітиків (Шарлотсвіль, США).

Кар'єра

У 1994-1996 роках працювала в Києві керівницею програми кредитування фонду Eurasia Foundation, в 1996-1998 роках – старшою аналітикинею в українському офісі інвестиційного банку Ladenburg Thalmann Int.

З 1998 року прийшла до ІНГ Банк Україна в якості аналітикині фондового ринку, а в 2000-му її переведено в підрозділ корпоративних фінансів, де вона пропрацювала до початку 2001 року.

Переїхала до Великої Британії. У 2001-2007 роках працювала в Лондоні в ING Corporate Finance – як директорка займалася регіоном Центральної та Східної Європи, а в 2007-2014 роках працювала директоркою в UniCredit Corporate & Investment Banking – відповідала за нові ринки ЦСЄ.

Брала участь в низці угод на ринках капіталу для Мінфіну України, в реструктуризації боргів Ощадбанку, надавала послуги радника Electricité de France з купівлі українських обленерго, була радником МТС з купівлі українського мобільного оператора UMC.

Її ключові навички: due diligence, оцінка акціонерного капіталу, фінансовий аналіз, моделювання бізнес-плану, інвестиційні меморандуми, презентації, підготовка менеджменту, проведення роуд- шоу і маркетингу, корпоративне управління, зв'язки з інвесторами, управління проектом.

В її портфоліо численні угоди M&A, valuation, проекти ECM на акціонерних ринках капіталу в ЦСЄ, в тому числі у Росії, Україні, Казахстані, Грузії, Румунії та Туреччині. Керувала проведенням IPO і SPO компаній з Росії, України та Казахстану на американських, європейських і лондонській біржі, а також брала участь у великих приватизаційних проектах в Україні та Румунії.

З 1 січня 2016 року стала директоркою департаменту консолідованого продажу та управління активами ФГВФО. Її було обрано на конкурсі серед 34 претендентів.

10 березня 2017 року вона покинула ФГВФО.

Пряма мова

«Я особисто знайома і з Гонтаревою, і Пивоварським, і Яресько, і Демчишиним, і Абромавічусом. Це була одна з мотивацій, чому я хотіла прийти на цю роботу. Тому що я особисто знаю людей, які взяли на себе дуже важкий тягар, і мені хотілося їм підставити плече».

«Я не регулятор бірж, але Фонд наражається на істотні репутаційні ризики, якщо ми підготували актив на продаж, а покупець не може реалізувати своє право купити його через недобросовісні дії бірж».

«Недобросовісний позичальник, який перестав обслуговувати кредит тільки тому, що банк відправлено на ліквідацію, повинен знати про те, що може бути судове стягнення або продаж цього кредиту третій особі» (повне інтерв'ю Юлії Берещенко).

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу