Семен Бабаєв: «Для нас на першому місці безпека наших співробітників»

Семен Бабаєв: «Для нас на першому місці безпека наших співробітників»

Як Правекс Банк відповів на виклики воєнного часу, що змінилося в банку за ці місяці в обслуговуванні клієнтів, безпеці та IT-технологіях, в рубриці «Воєнний банкінг» розповів заступник голови правління Правекс Банку Семен Бабаєв.

– На скільки відсотків від «довоєнного рівня» банк відновив свою роботу, продукти та послуги? Що у вашій діяльності ще тимчасово «заблоковано» і ви найближчим часом це «розблокуєте», а від чого вам повністю довелося відмовитись?

– Правекс Банк безперервно працює з початку війни. Ми терміново впровадили постанови НБУ та зміни до них в наші процеси і щоденну роботу. З першого дня повномасштабного вторгнення ми підтримуємо зв’язок з нашими клієнтами, щоб переконатися, що вони отримують нашу підтримку, коли це необхідно.

Сьогодні доступні всі наші послуги та продукти, окрім призупиненого кредитування фізичних осіб та кредитування корпоративних клієнтів, яке наразі на стадії відновлення. Ми швидко розробляємо різноманітні цифрові рішення для наших клієнтів, щоб удосконалити надання послуг дистанційно.

Щодня працює близько 40 відділень з 45. Нещодавно нам вдалося відкрити двері нашого нового преміального відділення в Києві, що спочатку планувалося на перший тиждень березня.

– Як змістилися акценти в роботі вашого банку? Які напрямки ви зараз вважаєте пріоритетними? Попит на які продукти та послуги найнижчий?

– Під час пандемії ми оновили стратегію розвитку банку. І ті пріоритети, які ми тоді визначили, залишаються актуальними у поточних обставинах. Ми зосередили свій розвиток на принципах ESG і цифровізації. З початком повномасштабних бойових дій ці два напрямки стали ще важливішими для підтримки бізнесу, суспільства, подальшого внеску в роботу економіки.

Першочерговим завданням для нас зараз є захист наших співробітників і підтримка клієнтів. Усім нашим працівникам надано матеріальну допомогу на невідкладні потреби. Група Intesa Sanpaolo через дочірні банки групи в Угорщині, Румунії, Словаччині та Молдові надає допомогу колегам з України та їхнім родинам від самого початку війни. Понад 200 українців – співробітників Правекс Банку зі своїми сім’ями – живуть і працюють в Італії.

Ми працюємо над підвищенням ефективності наших послуг у нинішніх умовах і будуємо нові плани розвитку бізнесу після перемоги: «кредитні канікули» для наших клієнтів на перші місяці повномасштабного вторгнення, відкриття віртуальних карток, спрощення процесу відкриття поточного рахунку та депозитів, картки «єПідтримка», безкомісійне зняття готівки в банкоматах групи Intesa Sanpaolo по всьому світу та багато інших нових можливостей для наших клієнтів.

Зріс попит на платіжні картки та карткові платежі за кордоном, оскільки багато клієнтів вимушені були поїхати від війни. Попит на кредити впав, оскільки впали доходи населення та змінилися пріоритети.

– Які ключові зміни в роботі банку можете відзначити (всі сфери діяльності: операційна діяльність, робота бек-офісу, робота з персоналом, робота з клієнтами тощо)?

– В нашому банку працює антикризовий комітет, який ухвалює оперативні рішення з питань безпеки та бізнесу. Ми перебудували процеси онлайн-комунікації та реорганізували роботу колцентру. Оператори нашого колцентру перейшли на цілодобову роботу у чатах без вихідних і навіть не припиняють консультувати клієнтів під час численних повітряних тривог. Налагоджений процес віддаленої роботи дозволив співробітникам банку переїхати в безпечніші регіони України або за кордон.

Незважаючи на війну, ми відновили важливий для Правекс Банку проєкт із оновлення мережі банкоматів. Ми подовжили термін дії платіжних карток і скасували низку комісій, у тому числі за зняття коштів за кордоном та у всіх банкоматах мережі дочірніх банків Групи.

Наша команда ІТ-безпеки постійно забезпечує захист даних. Паралельно ми працюємо над підвищенням ефективності наших послуг і будуємо нові плани розвитку бізнесу після закінчення війни. Крім базових фінансових сервісів, клієнти нашого банку можуть оформити віртуальну картку, погасити кредит та багато іншого. Ми приділяємо велику увагу не тільки розширенню переліку онлайн-сервісів, а й дистанційній побудові відносин з клієнтами.

Що у відновленні роботи банку було найважчим?

– Для нас на першому місці безпека наших співробітників. З огляду на це ми закрили відділення в найгарячіших точках, де велися активні бойові дії. Кожного дня ми вирішуємо, які філії можемо відкрити. Під час карантину ми налагодили процес дистанційної праці, який і зараз добре працює. Більшість фінансових послуг нашого банку вже цифровізовані.

Що довелося змінити та від чого відмовитися у планах розвитку банку?

– Команда Правекс Банку забезпечує безперебійне обслуговування клієнтів, закладаючи міцну основу для післявоєнного зростання. Період пандемії вже створив передумови для прискорення цифровізації в банках, тож базові послуги ще до війни можна було отримати дистанційно. Відповідно, Правекс зберігає та посилює загальний тренд банківського ринку до тотальної цифровізації всіх можливих сервісів для клієнтів, де це можливо.

Спілкування з клієнтами переноситься у дистанційні канали комунікації – банківські мобільні застосунки, контакт-центри та месенджери. Водночас більшість онлайн-сервісів під час війни стали безкоштовними, і це ще більше заохочує клієнтів користуватися інтернет-банкінгом. Ми зміцнилися та прискорилися у цифрових технологіях.

Які ви бачите в змінених умовах нові «ризики» та «можливості» для банку?

– Ми у Правекс Банку готуємося до майбутнього, коли Україна стане дуже привабливою для інвесторів. Багато міжнародних компаній захочуть інвестувати в Україну, а розвиток місцевого бізнесу вийде за межі країни. Для банку міжнародної групи це широкі можливості в кредитуванні, корпоративному фінансуванні та зростанні клієнтської бази роздрібних клієнтів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу