Володимир Дубєй: «Ми не відмовились від планів розвитку, проте пріоритети змінилися»

Володимир Дубєй: «Ми не відмовились від планів розвитку, проте пріоритети змінилися»

Банки поступово відновлюють свою діяльність у повному обсязі: розморожують кредитні програми, відкривають зачинені відділення, переглядають стратегії розвитку. Сьогодні про те, як банк відповів на виклики воєнного часу, в рубриці «Воєнний банкінг» розповів голова правління ТАСкомбанку Володимир Дубєй.

– На скільки відсотків від «довоєнного рівня» банк відновив свою роботу, продукти та послуги? Що у вашій діяльності ще тимчасово «заблоковано» і ви найближчим часом це «розблокуєте», а від чого вам повністю довелося відмовитись?

– Від початку воєнних дій ТАСкомбанк не припиняв працювати. Ми об’єднали зусилля всієї команди, щоб забезпечити безперебійну роботу банку, сервісів та відділень, підтримати клієнтів і дати їм упевненість у ці непрості часи.

Нині працює 86% регіональної мережі ТАСкомбанку, а це 88 відділень по всій країні. На жаль, довелося відмовитися від роботи на окупованих територіях.

Досі є певні обмеження, запроваджені владою та Національним банком, пов’язані з ринком цінних паперів, продажем валюти, але це те, що від нас не залежить і стосується всього ринку.

Ми продовжуємо забезпечувати здійснення платежів та переказів, відновили кредитування населення – як картки, так і кеш-кредити. Кредитувати підприємства банк не припиняв і продовжує це робити.

– Як змістилися акценти в роботі вашого банку? Які напрямки ви зараз вважаєте пріоритетними? Попит на які продукти та послуги зараз найнижчий?

– Ми розуміємо свою відповідальність перед вкладниками та бізнес-клієнтами, тому партнерство, довіра та чесність залишаються основними пріоритетами в цей непростий час. Ми завжди прагнули будувати з клієнтами довгострокові відносини, тому сьогодні маємо повертатися обличчям до клієнтів, дбаючи про їхній добробут та надаючи підтримку. Питання партнерства та індивідуального підходу набувають ще більшої актуальності. Я переконаний, що банкінг сьогодні має відповідати європейським стандартам.

Попит клієнтів на банківські послуги залишається високим, адже життя продовжується: потрібно знімати готівку, сплачувати за покупки й комунальні послуги та здійснювати платежі. Актуальними продуктами, як і раніше, залишаються споживчі кредити, депозити, перекази та картки для населення.

Бізнес продовжує працювати й потребує фінансування та якісного обслуговування. Кредитуємо великий, малий та середній бізнес, переважно з метою поповнення обігового капіталу. Також у ТАСкомбанку доступні лізинг та факторинг, продукти для збереження і примноження коштів. Для підприємців відновлені програми мікрокредитування.

Проте є продукти, які втратили актуальність, зокрема, продукти, пов’язані із заставним кредитуванням. Люди вже не планують свого життя, як раніше: не інвестують у житло і навряд чи купуватимуть автівки в кредит. Заблокований ринок цінних паперів.

– Які ключові зміни в роботі банку можете відзначити (всі сфери діяльності: операційна діяльність, робота бек-офісу, робота з персоналом, робота з клієнтами тощо)?

– Нам вдалося остаточно перенести дані у хмарне сховище. Це означає, що дані наших клієнтів надійно збережені, архітектура каналів зв’язків перебудована і забезпечує безперебійну роботу банку та доступ працівників до інформаційних ресурсів, попри зміну місцезнаходження, а також надає можливість роботи навіть у дорозі. Частина персоналу перейшла на віддалений формат роботи.

Підходи у роботі з клієнтами тепер повністю змінилися. Традиційні принципи оцінки бізнесу клієнта вже не працюють, тож кожен банк приймає свою політику та стратегію, обирає власний шлях.

Кожен менеджер ТАСкомбанку сьогодні – не лише фінансист, але й психолог. До нас звертаються різні клієнти, і в кожного своя історія, свої потреби та побоювання. Розуміючи, що необхідно готувати персонал до спілкування з клієнтами у новій реальності, ми вже розпочали низку тренінгів, що сприятимуть підвищенню ефективності комунікації та виявленню нових потреб клієнтів.

Не забуваємо і про соціальну відповідальність, надаючи клієнтам максимально якісну експертизу. Адже маємо багато регуляторних змін і, як надійні партнери, повинні допомагати клієнтам і консультувати їх, щоб зорієнтувати у поточній ситуації, надати впевненості для ухвалення стратегічних рішень.

– Що довелося змінити та від чого відмовитися у планах розвитку банку?

– Ми не відмовились від планів розвитку, проте пріоритети дещо змінилися. ТАСкомбанк уже зробив відповідні прогнози впливу поточної ситуації на стан банку та провів внутрішнє стрес-тестування. Пройшовши аудит міжнародної аудиторської компанії EY, ми оцінили свої потенційні втрати і розробили стратегію до кінця 2022-го з урахуванням поточної ситуації.

Не відмовились від планів з розвитку мережі й продовжуємо їх реалізовувати, виходячи з тих можливостей, які диктує час. Від початку ведення бойових дій відкрили 7 відділень як у великих містах, де вже були присутні, так і в менших населених пунктах, зокрема, у Ковелі, Коростені та Кам’янці-Подільському. Це стало для наших клієнтів певним показником стабільності та впевненості банку в майбутньому, а також сигналом, що ми готові рухатися далі.

– Які ви бачите в змінених умовах нові «ризики» та «можливості» для банку?

– ТАСкомбанк завжди розглядав кризовий період як час для пошуку можливостей. Ми зосереджені на підтримці наших клієнтів та залученні нових, а також створенні продуктів для задоволення їхніх зростаючих потреб. Наприклад, випустили картки е-підтримки, підвищили ставки за депозитами та пенсійними рахунками.

Нещодавно запровадили для клієнтів МСБ овердрафт партнерський – продукт, який дозволяє об’єднати бізнес та співпрацювати на більш вигідних умовах. Нині необхідно дивитися на сучасні реалії та пропонувати продукти, які справді необхідні клієнтам та можуть сприяти відновленню економіки.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу