Перша в Україні освітня програма зі сталих фінансів
30 квітня у пресцентрі Укрінформу відбулася презентація першої в Україні МВА програми “Управління фінансами сталого розвитку”.
Асоціація експертів зі сталого розвитку у співпраці з Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана вперше в Україні започатковує нову освітньо–професійну програму “Управління фінансами сталого розвитку” для підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Дмитро Лук’яненко, в.о. ректора Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, зауважив: “Світ наразі знаходиться в дуже динамічному стані, коли потрібно швидко реагувати на всі виклики, зокрема і готувати нове покоління професіоналів. Завдяки згуртованості та синергії зусиль потужної експертної команди вдалося створити дійсно унікальну освітню програму. Це той приклад, коли університет тісно співпрацює з різними стейкхолдерами аби успішно впровадити всі важливі компетентності, що необхідні на сучасному ринку праці”.
В свою чергу, Олександра Гуменна - наукова співробітниця ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», доцентка кафедри маркетингу та управління бізнесом Національного університету «Києво-Могилянська академія», керівниця International Sustainability Academy, зазначила, що дана освітня програма буде максимально практичною та професійною, оскільки до неї задіяні експерти з різних сфер сталого розвитку, викладачі з великим досвідом в Україні та закордоном.
Денис Гризоглазов - директор Навчально-наукового інституту бізнес-освіти імені Анатолія Поручника КНЕУ наголосив, що програма реалізовуватиметься на базі інституту та стартує вже з початку нового навчального року. Основна мета магістерської програми зосереджена на підготовці висококваліфікованих фахівців у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку, здатних на високому професійному рівні здійснювати розробку й впровадження фінансової політики сталого розвитку на різних рівнях економічної системи з метою формування умов для довгострокового економічного розвитку та посилення стійкості фінансової системи країни до екологічних, соціальних та управлінських ризиків. Викладачі програми сертифіковані згідно міжнародних стандартів, зокрема Global Reporting Initiative.
Олександр Сущенко - науковий співробітник Центру дослідження довкілля імені Гельмгольца зауважив, що “підготовка програми тривала довгий час, оскільки прагнули поєднати різні навчальні компоненти та дисципліни, які дійсно затребувані в сучасному українському та міжнародному ринку, а також відповідають стандартам та вимогам безпосередніх стейкхолдерів. У процесі розробки освітньої програми відходили від того, які фахівці дійсно потрібні Україні, не лише під час повоєнного відновлення, а й в довгостроковій перспективі”.
“Наразі дуже складно знайти на ринку праці фахівців, які спеціалізуються в сфері зеленого фінансування та сталого розвитку. Дефіцит знань і навичок значно впливає на функціонування стійкого фінансового сектору України. Співпраця з міжнародними банками та партнерами неможлива без врахування екологічних, соціальних та управлінських показників, тому фахівці, які мають компетенції в цій сфері є дуже затребуваними”, - зазначив Олексій Савін, директор департаменту сталого розвитку, УКРГАЗБАНК.
Аліна Соколенко - голова та членкиня Наглядової ради Асоціації експертів зі сталого розвитку, поділилася думкою: “Зважаючи на досвід взаємодії як з бізнесом, так і з міжнародними банками розвитку, всі зіштовхуються з однією проблемою - це потенціал та кваліфікація персоналу. Ці фактори сприяли розвитку ідеї створення освітньої програми, яка допомогла б підвищити експертизу в управлінні фінансами сталого розвитку. Крім того, дана програма охоплює міжнародну складову, оскільки Україна є європейською державою, яка має всі можливості розкрити свій потенціал та виходити на якісний міжнародний рівень”.
Із заключним словом виступила Ольга Якименко, експертка з кліматичних фінансів IFC: “Реалізація даної освітньої програми має значний потенціал в Україні, адже стійкі фінанси та сталий розвиток відображає сучасні тенденції, які постійно змінюються, створюючи все нові тренди та затверджуючи нові політики. Міжнародна фінансова корпорація є певним флагманом в цьому напрямку, зокрема підтримуючи й Україну в сфері зеленого та сталого фінансування. Фахівці цієї спеціальності є затребуваними на сучасному ринку. В свою чергу IFC готові долучатися до кооперації щодо підвищення кваліфікації професіоналів сталого розвитку”.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини