Онлайн-позики в Україні випереджають кредитування офлайн

Онлайн-позики в Україні випереджають кредитування офлайн

Онлайн-канали оформлення кредитів стають дедалі популярнішими серед українських споживачів, поступово витісняючи традиційне банківське обслуговування у відділеннях.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Споживче кредитування в Україні – 2025: нові можливості для зростання», організованого «Фінансовим клубом».

В ОТП Банку відзначають, що цифрові продажі вже переважають над класичними. «У топових категоріях кредитних продуктів частка digital-продажів сягає 60-65%. Якщо говорити про депозити, то частка онлайн-оформлення взагалі перевищує 80-85%», – повідомив начальник управління розвитку карткового бізнесу та перехресних продажів ОТП Банку Євген Грубий. За його словами, клієнти дедалі менше хочуть витрачати час на відвідування банку.

У ТАСкомбанку також фіксують зростання онлайн-кредитування. «Соціальні мережі – один із основних каналів залучення нових клієнтів. Це і реклама в Google, Facebook та Instagram. Крім того, ми активно працюємо з існуючими клієнтами через мобільний застосунок, пропонуючи їм кредити без необхідності відвідувати відділення», – розповів директор із розвитку роздрібного та мікробізнесу ТАСкомбанку Олександр Репях.

«У застосунок приходить повідомлення: «Візьми кредит». Взяв кредит і не треба йти у відділення. Це покращує клієнтський досвід і здешевлює для банку вартість цього кредиту», – зазначив він.

За словами банкіра, поки що у них близько 10% кредитних угод оформляються в онлайні, але ця частка постійно зростає. «Клієнти не хочуть марно приходити у відділення. Якщо людина повністю пройшла процес оформлення в онлайні, то відділення їй потрібно лише для операцій із готівкою», – підкреслив Олександр Репях.

Він додав, що за рівнем міграції клієнтів до онлайну ТАСкомбанк поки поступається лідерам ринку, але темпи зростання обнадійливі. Наприклад, у Райффайзен Банку чи ПУМБ частка кредитів, залучених через мобільні застосунки та цифровий таргетинг, сягає 30-40%.

Водночас якість портфеля залишається стабільною. «Рівень проблемної заборгованості за споживчими кредитами не перевищує 5%, що є дуже хорошим показником», – наголосив Олександр Репях.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь