Mastercard навчає ШІ виявляти в чотири рази більше шахрайства

Mastercard навчає ШІ виявляти в чотири рази більше шахрайства

Платіжний гігант Mastercard каже, що створив власну модель генеративного штучного інтелекту, щоб допомогти тисячам банків у своїй мережі виявляти та викорінювати шахрайські транзакції.

Компанія Mastercard повідомила CNBC, що її нова передова модель ШІ Decision Intelligence Pro дозволить банкам краще оцінювати підозрілі транзакції в її мережі в режимі реального часу та визначати, чи є вони законними чи ні.

Президент бізнес-підрозділу кібернетики та розвідки Mastercard Аджай Бхалла запевнив, що нове рішення штучного інтелекту є власною рекурентною нейронною мережею – основною частиною генеративного ШІ – від Mastercard, створеної з нуля командами компанії з кібербезпеки та боротьби з шахрайством.

«Ми використовуємо моделі трансформаторів, які в основному допомагають отримати потужність генеративного ШІ», – сказав Бхалла.

У деяких випадках Mastercard покладається на відкритий вихідний код «за потреби», але «більшість» технології створюється власноруч. Власний алгоритм Mastercard навчається на основі даних про 125 мільярдів транзакцій, які щорічно проходять через картки компанії.

Ці дані допомагають штучному інтелекту розуміти стосунки між продавцями, а не слова, як це стосується великих мовних моделей, таких як GPT-4 OpenAI і Google Gemini — і передбачати, де відбуваються шахрайські транзакції.

Mastercard використовує історію відвідування продавця власником картки як підказку, щоб визначити, чи є бізнес, залучений до транзакції, місцем, куди клієнт, швидше за все, звернеться знову. Потім алгоритм генерує шляхи через мережу Mastercard — щось на кшталт теплового радара — щоб знайти відповідь у формі оцінки.

Вища оцінка буде відповідати типовій поведінці, яку очікують від власника картки, а нижча – поза цією моделлю. За даними Mastercard, весь цей процес відбувається всього за 50 мілісекунд.

Бхалла сказав, що нова технологія прийняття рішень про транзакції від Mastercard може допомогти фінансовим установам підвищити рівень виявлення шахрайства в середньому на 20%. Однак у деяких випадках ця модель призвела до підвищення рівня виявлення шахрайства на цілих 300%, додав Бхалла.

Mastercard каже, що за останні п’ять років інвестувала понад $7 млрд у технології кібербезпеки та ШІ. Це включає низку придбань, у тому числі її угоду від березня 2023 року про покупку шведської фірми з кібербезпеки Baffin Bay Networks.

Mastercard очікує, що її алгоритм дозволить банкам заощадити до 20%, усунувши значну частину витрат, які вони зазвичай витрачають на оцінку нелегітимних транзакцій. Справжній потенціал технології Mastercard, за словами Бхалли, полягає в здатності ідентифікувати шахрайські моделі та тенденції для прогнозування майбутніх типів шахрайства, які наразі невідомі в платіжній екосистемі.

«Краса екосистеми Mastercard полягає в тому, що ми бачимо з цих транзакцій дані від усіх наших клієнтів у всьому світі, – сказав він. – Це допомагає нам помітити шахрайство та закономірності в екосистемі в усьому світі».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу