Банкіри назвали бізнеси, які хочуть першими стати енергонезалежними

Банкіри назвали бізнеси, які хочуть першими стати енергонезалежними

Кредити на власну енергогенерацію беруть компанії по всій країні – від Харкова до Закарпаття.

«Багато запитів від виробничих компаній, від комунального сектору, зокрема водоканалів», – повідомив директор департаменту сталого розвитку Укргазбанку Олексій Савін.

Однак постачальники енергообладнання не завжди хочуть монтувати його в прифронтових областях. «Далеко не всі виробники і найбільші інсталятори ризикують там займатися встановленням цих об’єктів. З акредитованих підрядників деяка частина каже, що не працює в Сумській області, але є підрядники, які готові працювати в Сумах, Харкові, Полтаві, Херсоні», – пояснює Олексій Савін.

Крім того, за його словами, соціальні організації (школи, дитячі садки, медичні заклади) часто працюють з енергосервісними компаніями, «які для них вирішують питання енергоефективності і встановлення енергетичного обладнання».

Про це банкір розповів під час круглого столу «Енергонезалежність під час війни: як забезпечити безперебійну роботу бізнесу», проведеного «Фінансовим клубом».

«Ми спеціалізуємося на рішеннях із сонячними панелями. Їх потребують виробники, є кілька заявок від легкої промисловості, від виробників продуктів харчування, АЗС до нас звертаються, торговельні підприємства, ОСББ», – розповіла перша заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмітрієва.

Керівник проєктів – заступник директора департаменту продажів мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Денис Самчук підтверджує, що найбільший попит від виробничих підприємств. «Щоденно ми генеруємо більше заявок від мережі Ощаду, ніж від партнерів. Тому що в партнерів настільки великий попит від всіх банків і всіх клієнтів, що вони просто не встигають генерувати свої запити. Клієнти банків, розуміючи проблему, просять її вирішити. І ми спільно шукаємо шляхи вирішення», – сказав він.

«Є попит від професійних гравців ринку, від компаній, які займаються постачанням електроенергії. Вони найбільш швидкі в ухваленні рішень, враховуючи, що вони в ринку і бачать ситуацію. Тому, крім всіх галузей, які споживають електроенергію і звертаються до банку за фінансуванням, я додам, що у таких компаній швидке ухвалення рішень, і від них запити на газопоршневі та газотурбінні системи», – каже начальник управління корпоративних продажів ОТП Банку Валерій Терно.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу