Гончарук Олексій

Гончарук Олексій

Експрем'єр-міністр України (рос.)

Народився 7 липня 1984 року.

Освіта

У 2001-му вступив до Інституту права ім. князя Володимира Великого МАУП, яку закінчив за спеціальністю «правознавство».

У 2012 році закінчив Національну академію державного управління при президентові України.

Є випускником Aspen Institute Kyiv і Києво-Могилянської бізнес-школи.

Кар'єра

Кар'єру почав з посади молодшого юриста у ТОВ «Городнянський завод продтоварів».

У 2005 році став юристом інвестиційної компанії PRIOR-Invest, а з 2006-го очолив їх юридичний відділ.

У 2008 році заснував і став керуючим партнером, а також арбітражним керуючим юрфірми «Констрактив Лоерс» (Constructive Lawyers).

З 2009 року – президент Асоціації допомоги постраждалим інвесторам.

Був головою третейського суду в Союзі інвесторів України і заступником гендиректора ТОВ «Перша українська індустріально-інвестиційна компанія».

У 2014-му балотувався в народні депутати під № 1 списку партії «Сила людей», яка тоді набрала 0,1% голосів.

З січня до серпня 2015 року був радником міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка, потім – радником міністра економрозвитку і торгівлі Степана Кубіва.

З вересня 2015 року очолював фінансований Євросоюзом експертно-аналітичний центр «Офіс ефективного регулювання» (BRDO). Цей офіс займається спрощенням системи державного регулювання у відносинах держави і бізнесу.

28 травня 2019 року став заступником голови Офісу президента Володимира Зеленського.

Фракція політичної партії «Слуга народу», яка виконує функції коаліції у Верховній Раді IX скликання, в перший день роботи нового парламенту запропонувала президенту Володимиру Зеленському внести до Ради кандидатуру прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

29 серпня голова держави вніс його кандидатуру.

Того ж дня Верховна Рада голосами 290 депутатів призначила Олексія Гончарука прем'єр-міністром України.

Верховна Рада на позачерговому засіданні 4 березня 2020 року прийняла відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука та міністрів його уряду.

Пряма мова

«Уряд маэ бути постійно в діалозі з Нацбанком, щоб вони не були надмірно консервативними, щоб вони відпускали іноді, іноді давали можливість трохи більше знизити кредитну ставку, щоб люди могли отримати ресурси і використовувати їх для власної справи, для купівлі житла тощо».

Фінансовий стан

Олексій Гончарук задекларував близько 2 млн грн доходів за 2018 рік. Він отримав 60 тис. грн заробітної плати в громадській організації «Офіс ефективного регулювання» (BRDO) і близько 1,8 млн грн доходу від підприємницької діяльності.

Крім того, він задекларував майже 90 тис. грн на рахунках в Універсал Банку і 70 тис. грн в Альфа-Банку. Також прем'єр зберігає 100 тис. грн, $84 тис. і 36 тис. євро готівкою.

Гончарук орендує в Києві квартиру площею 74 кв. м, а сам зареєстрований в Чернігові в квартирі площею 71 кв. м. У нього є автомобіль Jaguar X-TYPE 2007 року випуску.

У декларації прем'єр вказав корпоративні права обслуговуючого кооперативу «Садове товариство "Астрон"», де є головою правління, і 33,33% фірми Global Health Resolutuion Participation B.V. (Нідерланди).

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу