Гриджук Дмитро

Гриджук Дмитро

Ексголова правління банку «Хрещатик» (рос.)

Народився 26 травня 1959 року в смт Печеніжин Івано-Франківської області.

Освіта

У 1985 році закінчив Одеський інститут народного господарства за спеціальністю «фінанси та кредит». У червні 1999-го захистив дисертацію і отримав ступінь кандидата економічних наук в Київському національному економічному університеті Міністерства освіти.

У 2016 році проходить підготовку в докторантурі Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана.

Кар'єра

У 1985-1990 роках працював у комсомольських і партійних органах.

З грудня 1990 року тривалий час працював у банку «Україна», де був завідувачем сектору зовнішньоекономічної діяльності Івано-Франківської дирекції, пізніше – начальником управління зовнішньоекономічної діяльності головного офісу банку.

У вересні 1998 року став головою правління банку «Україна», пропрацювавши на цій посаді до липня 1999-го.

З 19 липня 1999 року до 29 травня 2000-го був заступником голови правління Міжнародного комерційного банку.

З травня 2000 року до квітня 2016-го очолював банк «Хрещатик». У зв'язку з банкрутством установи Дмитро Гриджук в найближчі три роки не зможе обіймати керівні посади в інших банках.

Пряма мова

Про підтримку банку акціонерами: «Для збереження міцних позицій через неймовірно складні економічні умови ми прагнули мати достатню підтримку з боку акціонерів. На жаль, поки цього не сталося».

Про банк: «”Хрещатик” ніколи не був «кишеньковим» банком якоїсь певної ФПГ, не мав ніякої материнської компанії, яка підтримувала б в кризових обставинах».

Про Україну: «Українська ж ментальність, як кажуть деякі експерти, свідчить про нашу схильність до повільного прийняття рішень. Але зараз так поводитися не представляється можливим: історичний час клекоче, як гірська річка. Ми ж любимо шукати винних, тих, на кого можна звалити провину за все, що відбувається. І мало хто починає свій день, як Джон Кеннеді, з фрази: “Що я можу зробити для своєї країни?”».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу