Гетманцев Данило

Гетманцев Данило

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради (рос.)

Народився 26 квітня 1978 року в Києві.

Освіта

У 1995 році закінчив Український гуманітарний ліцей Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

У 2000-му закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка з дипломом юриста.

У 2004 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» за темою «Банківська таємниця: особливості її нормативно-правового регулювання в Україні та в законодавстві зарубіжних країн».

Того ж року отримав сертифікат на заняття адвокатською діяльністю.

У 2012 році став доктором юридичних наук.

Спеціалізується на податковому, фінансовому і банківському праві.

Кар'єра

З 2000 року працював на юридичному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка: до 2006 року був асистентом, в 2007-2013 роках – доцентом, а після захисту в 2012-му докторської дисертації з 2013-го став професором кафедри фінансового права цього факультету, де працює досі.

З 2016 року Данило Гетманцев входить до складу Європейської асоціації податкових професорів.

У грудні 2016 року Данило Гетманцев був кандидатом на посаду судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду, але не пройшов конкурс.

З 2018 року – член Академічного комітету Європейської асоціації податкових професорів EATLP (European Association of Tax Law Professors).

Данило Гетманцев також є почесним президентом юридичної фірми Jurimex, президентом Асоціації податкових радників, експертом платформи податкових знань TaxLink.

Входить до складу вченої ради Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Академії правових наук України.

У Верховній Раді IV-VI скликань Данило Гетманцев на громадських засадах працював помічником народного депутата від фракції Партії регіонів Володимира Сівковича.

За даними «Чесно», Данило Гетманцев був бізнес-партнером Оксани Антошко – матері екс-судді Конституційного суду Сюзанни Станік (заснували разом ТОВ «ЛоГеС», пізніше ліквідовано).

У 2019 році приєднався до «Зе-команди» на запрошення Руслана Стефанчука (потенційний віце-спікер Ради), щоб в якості експерта займатися питаннями оподаткування, фінансів та банківського права.

До парламенту пройшов під № 20 списку «Слуги народу». Очолив комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

Фінансовий стан

Данило Гетманцев – один із співзасновників ТОВ «М.С.Л.» – оператора державних лотерей, на діяльність якого в 2015-2017 роках були накладені санкції президентом за рішенням РНБОУ. СБУ провела безрезультатне досудове розслідування можливої причетності «М.С.Л.» до фінансування тероризму. У травні 2018 року санкції РНБОУ були зняті.

Інтереси «М.С.Л.» обслуговує Jurimex, почесним президентом якої є Данило Гетманцев. Наприкінці 1990-х він брав участь у приватизації компанії як член трудового колективу (працював штатним юристом з третього курсу університету), отримавши 0,019% статутного капіталу.

У нього є квартира площею 59,95 кв. м у Києві, земельні ділянки площею 2090 кв. м в Красилівці та площею 2500 кв. м в Козлові.

Володіє 53% капіталу ТОВ «Юрімекс», 65% – капіталу «КП Юрімекс», 9,09% – адвокатського об'єднання «Юрімекс».

Пряма мова

«Як говорив немодний сьогодні Володимир Ленін, політика є концентрованим виразом економіки. Безперечно, фінанси нерозривно пов’язані з політикою. Фінанси є найефективнішим інструментом управління суспільством, саме тому будь-яка влада використовує їх для досягнення своїх цілей, які багато в чому далекі від декларованих». 

«Це покоління комсомольців, а ми із Зеленським закінчили піонерами».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу