Демчак Руслан

Демчак Руслан

Ексголова наглядової ради РВС Банку (рос.)

Народився 5 липня 1974 року в м. Липовець Вінницької області.

Освіта

У 1996 році закінчив Український транспортний університет за спеціальністю «інженер-механік». У 2001-му закінчив заочне навчання на економіста в Міжгалузевому інституті управління. Ступінь кандидата наук з державного управління отримав в 2005 році в Національній академії державного управління. З жовтня 2009-го – докторант Національного інституту стратегічних досліджень.

Кар'єра

До приходу в політику Руслан Демчак активно займався бізнес-діяльністю, розвиваючи багатопрофільний холдинг «Корпорація Ukrainian Business Group».

До неї входили такі фінансові компанії, як: Ерде Банк, страхова компанія «Добробут», фондова компанія «Ініціатива», компанія з управління активами «Ініціатива». До UBG також входила мережа приватних клінік «Добробут», СТО «Добробут», меблева фабрика «Матіс», юридична компанія «Консалтинг Груп», виробник будівельних матеріалів «Будівельник», забудовник «Будмеханізація», «UBG-АГРО», процесинговий центр «Українська фінансова мережа» (еквайринг банківських карток і проведення розрахунків).

Перший похід Руслана Демчака в політику був невдалим: під час виборчої кампанії до парламенту в 2012 році бізнесмена заарештовують. На початку серпня депутати Володимир Ар'єв («Батьківщина») та Олег Новіков (НУНС) направили до МВС і СБУ звернення з проханням перевірити факти, про які депутатам повідомили виборці, і які стосувалися «можливих протиправних дій з боку Руслана Демчака» в контексті діяльності Ерде Банку.

Наприклад, Володимир Ар'єв 18 серпня повідомив СБУ про отримання «інформації про діяльність злочинної організації, створеної на базі ПАТ «Ерде Банк», яка надає послуги конвертації безготівкових грошових коштів у готівку з використанням учасників фондового ринку». В подальшому обидва депутати вибачилися перед Русланом Демчаком за «недостатньо ретельну перевірку фактів, викладених у зверненні».

Однак вже 31 серпня Руслан Демчак був затриманий у Вінницькій області співробітниками податкової міліції Києва. Шевченківський районний суд Києва 3 вересня обрав власнику корпорації UBG запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Наприкінці лютого 2013 року Руслана Демчака випускають із СІЗО.

СК «Добробут» і Ерде Банк майже відразу після арешту Руслана Демчака були виставлені на продаж, але в січні 2013 року НБУ почав ліквідацію Ерде Банку. Лише в лютому 2014-го Руслан Демчак продав частку в своїй мережі медичних клінік «Добробут» інвестиційній компанії Concorde Capital та одному з акціонерів мережі «Люксоптика» Олегу Калашникову. До корпорації UBG входили телеканали Ukrainian fashion, Business, «Телеканал 100» – телеканал Business перейшов під контроль Олександра Януковича.

До парламенту VIII скликання Руслана Демчака обрано за округом № 18 у Вінницькій області за підтримки «Блоку Петра Порошенка». На момент обрання він був заступником голови ради Об'єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців м. Києва». Також він є президентом Всеукраїнської громадської організації захисту прав споживачів фінансових послуг.

У парламенті cтав заступником голови комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності. Банківський ринок вважає, що Руслан Демчак пов'язаний з купівлею перехідного РВС Банку, інтерес депутата до банку проглядається навіть на рівні депутатських запитів щодо РВС Банку і Омега Банку, на основі якого створено перехідний банк.

До парламенту IX скликання не пройшов.

У січні 2020 року стало відомо, що Демчак купив менше 1% акцій РВС Банку.

Збори акціонерів АТ «РВС Банк» з 27 лютого переобрали склад наглядової ради та обрали її головою Руслана Демчака строком на 3 роки. В березні 2020 року Демчак вклав 48 млн грн у основний капітал РВС Банку.

Але збори акціонерів РВС Банку припинили повноваження голови наглядової ради Руслана Демчака вже з 21 серпня 2020 року.

З червня 2021 року Руслан Демчак є радником з економічних питань у Посольстві України у Республіці Південна Корея.

Фінансовий стан

Руслан Демчак в 2014 році заробив 9634 грн, а його сім'я – 81 845 грн (усе в формі зарплати). Ані депозитів, ані цінних паперів у нього не було. Щоправда, його сім'я мала цінні папери на суму 4,41 млн грн.

Пряма мова

Про персональну відповідальність Гонтаревої та Кубіва за крах банківської системи: «Кого б ми не поставили зараз головою НБУ, все одно в нього летітимуть списи. Дуже просто бути успішним головою НБУ, коли економіка зростає, але дуже важко бути успішним, коли економіка падає. Тому я вважаю, що провина не лежить на конкретних особах. Є проблема в економіці, і в результаті є нестабільність валюти і банкрутства банків».

Про «броньовики» інкасації Ерде Банку у Юнісон Банку: «Це природний процес 2012-2013 років. Ми розуміємо, що Юнісон Банк належав Олександру Клименку, колишньому міністру доходів і зборів. Напевно, ця структура могла в 2012-2013 роках запропонувати роботу, зарплати, капіталізацію. Життя триває, суб'єкти поглинаються, зливаються, і в результаті відбувається перерозподіл ринку, я зараз в хорошому сенсі, тому що рух – це зростання».

Програма «Співбесіда» з Русланом Демчаком

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

 

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу