Ваврищук Віталій

Ваврищук Віталій

Голова департаменту макроекономічних досліджень ICU (рос.)

Народився 22 січня 1980 року в селі Щербані Полтавської області.

Освіта

З 1997 до 2001 року навчався в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», який закінчив з дипломом бакалавра. У 2003 році закінчив магістеріум Київської школи економіки (KSE) за фахом «економічна теорія».

Кар'єра

З травня 2003 року до вересня 2007-го працював економістом Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна, де спеціалізувався на питаннях міжнародної торгівлі (СОТ), дослідженні перехідних економік та європейської інтеграції.

З вересня 2007 року до грудня 2009-го працював аналітиком інвестиційної компанії Dragon Capital, з січня 2010 року до липня 2011-го – старшим аналітиком ІК BG Capital, з серпня 2011 року до вересня 2012-го – старшим аналітиком ІК Concorde Capital.

З жовтня 2012 року обіймав посаду керівника аналітичного відділу компанії SP Advisors.

10 березня 2015-го його призначено директором департаменту фінансової стабільності Нацбанку. За посадою входить до складу комітету з монетарної політики НБУ.

Департамент фінансової стабільності НБУ виконує функції макропруденційного нагляду і регулювання банківського сектору. Основні його завдання – аналіз системних ризиків банківського сектору, розробка інструментарію макропруденційної політики для запобігання системних криз і мінімізації негативних наслідків макроекономічних шоків, розробка модельного інструментарію для стрес-тестування окремих банків і банківського сектору.

В кінці червня 2021 року Віталій Ваврищу оголосив про звільнення з посади директора департаменту фінансової стабільності НБУ. Але звільнився лише 16 вересня.

На початку листопада 2021 року фінансова група ICU призначила Віталія Ваврищука головою департаменту макроекономічних досліджень.

Фінансовий стан 

У 2014 році сукупний дохід Віталія Ваврищука склав 32 291 грн, в тому числі заробітна плата – 30 190 грн. У якості відсотків було отримано 339 грн. На рахунках в банках у нього знаходилося 17 473 грн.

Пряма мова

«Сьогодні перед командою Національного банку з'явився без перебільшення амбітний виклик – закласти новий фундамент стабільної фінансової системи, що є необхідною умовою для стійкого економічного зростання в Україні. Я готовий приєднатися до цієї справи і докладу максимум зусиль для розвитку ефективного та надійного фінансового сектору», – цитують 11 березня в НБУ Віталія Ваврищука.

«Судячи з перших статданих за січень (роздрібна торгівля, транспорт), в економіці все трохи гірше, ніж очікувалося. До кінця березня усі прогнозисти, економісти, аналітики, МФО переглянуть прогноз падіння реального ВВП в 2015 році з поточних 4-5% до 7 -9%», – зазначив Віталій Ваврищук 17 лютого в своєму блозі.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу