Буковинський Станіслав

Буковинський Станіслав

Ексголова Ради НБУ (рос.)

Народився 11 травня 1947 року в Шаргородському районі Вінницької області.

Освіта

У 1965 році закінчив Чернівецький фінансовий технікум, потім – Чернівецький державний університет за спеціальністю «фінанси та кредит». Кандидат економічних наук, автор дисертації на тему «Становлення та шляхи розвитку бюджетної системи України».

Кар'єра

У 1975 році почав роботу в центральному апараті Міністерства фінансів, де за 25 років пройшов шлях від заступника начальника відділу місцевих бюджетів до заступника міністра фінансів. Стажування за обміном досвідом фінансової роботи проходив в США, Канаді, Франції. Юлія Тимошенко, яка очолила в 1998 році бюджетний комітет Верховної Ради, називала Станіслава Буковинського кращим фахівцем в області бюджетного процесу.

Наприкінці квітня 2000 року пішов у відставку з посади заступника міністра фінансів за станом здоров'я. Однак уже в листопаді цього року був призначений керівником апарату Ради НБУ. На цій посаді Станіслав Буковинський працював за Володимира Стельмаха, який за 10 років двічі призначався керівником НБУ (січень 2000 – грудень 2002 року, грудень 2004 – грудень 2010 року), а також за Сергія Тігіпка (грудень 2002 – грудень 2004 року). Покинув Нацбанк після зміни керівництва наприкінці 2010 року, коли Нацбанк очолив Сергій Арбузов.

1 квітня 2014 року Верховна Рада VII скликання призначила його членом Ради НБУ, а 7 квітня Рада обрала його своїм головою.

Але в 2015 році ухвалено новий закон, згідно з яким з 10 вересня 2015 року Рада НБУ перестала бути дієздатною. Тільки 7 липня 2016-го парламент звільнив його з Ради НБУ.

Пряма мова

«Я буду забезпечувати виконання повноважень, покладених на Раду Національного банку України, зокрема з питань грошово-кредитної політики, фінансової звітності, інших повноважень, визначених законом «Про Національний банк України» і Конституцією», – заявив Станіслав Буковинський після призначення.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу