Біланенко Олександр

Колишній член Ради НБУ (рос.)

Народився в 1967 році.

Освіта

Закінчив Київський інститут народного господарства, спеціальність – економіст.

Кар'єра

Банківською діяльністю займається з 1996 року, коли прийшов на роботу в Брокбізнесбанк. До 2002 року піднявся до позиції заступника голови правління – директора фінансового департаменту. Таке швидке кар'єрне зростання учасники ринку пояснювали тим, що Олександр Біланенко був людиною співвласника банку Сергія Буряка.

Саме в Брокбізнесбанку Олександр Біланенко познайомився з Володимиром Стельмахом, який був головою наглядової ради Брокбізнесбанку. Після того як Володимир Стельмах став головою Нацбанку, він запропонував Олександру Біланенку посаду директора департаменту валютного контролю та ліцензування НБУ.

Разом з головою НБУ Володимиром Стельмахом, першим заступником голови Анатолієм Шаповаловим і керівником департаменту з управління валютними резервами і здійсненню операцій на відкритому ринку Миколою Мельничуком Олександр Біланенко був одним з тих, хто міг впливати на валютну політику регулятора.

Учасники ринку вважають, що Олександр Біланенко контролював спекуляції з валютним курсом і всі валютні платежі в 2008-2009 роках, коли гривня знецінилась відносно долара більш ніж на 50%. До зони його відповідальності також входило питання конвертаційних центрів.

З Нацбанку Олександра Біланенка звільнили 24 січня 2011 року після приходу нового керівника Сергія Арбузова, який був призначений головою Нацбанку парламентом 23 грудня 2010 року.

Верховна Рада 1 квітня 2014 року призначила його членом Ради НБУ на сім років.

10 вересня 2015 року закінчився термін його повноважень в Раді НБУ.

Цікаві факти

За даними НКЦПФР, на кінець 2012 року Олександр Біланенко був членом наглядової ради і власником 60,99% акцій корпорації «Укржитлобуд», яка входить до ГК «ІСА Прайм Девелопментс». Звіт компанії за 2013 рік ще не оприлюднено, проте минулого року змін у складі акціонерів і кадрових перестановок в компанії не відбувалося. Паралельно він є головою наглядової ради «Ен Ес Ай Констракшн», яка також входить до ГК «ІСА Прайм Девелопментс». Основними об'єктами, які будують підприємства ГК, є офісні центри Horizon Park Business Center, Horizon Podol, Horizon City в Києві.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу