Акімова Ірина

Акімова Ірина

Колишня членкиня Ради НБУ (рос.)

Народилася 26 квітня 1960 року в Харкові.

Освіта

У 1982 році закінчила Харківський державний університет – економічний факультет за спеціальністю «політекономія». У 1985 році захистила кандидатську дисертацію в Харківському політехнічному інституті.

Кар'єра

Членкиня Партії регіонів з жовтня 2007 року. У партії її вважали «мозком Ахметова». З листопада 2007 року до березня 2010-го – народна депутатка від Партії регіонів (№ 63 виборчого списку). Заступниця голови комітету Верховної Ради з питань економічної політики. Обіймала посаду міністерки економіки в тіньовому опозиційному уряді Віктора Януковича.

На початку 2010-го призначена першою заступницею глави Адміністрації президента, а через кілька місяців стала представницею президента в Кабміні й тоді ж була призначена до Ради НБУ за квотою президента. «Практика функцій рад (рад Національних банків. – FinClub) у світі різна. У більшості випадків рада існує, але не має права блокувати провідні рішення монетарної політики Нацбанку», – говорила Ірина Акімова.

16 квітня 2010 року призначена на цю посаду указом президента Віктора Януковича. «Серед новопризначених членів Ради є особи, у яких немає досвіду вирішення тих надважливих питань, які віднесені до компетенції Ради НБУ. Цей крок можна пояснити тільки одним: бажанням привести в НБУ своїх людей, щоб узяти до своїх рук друкарський верстат Нацбанку», – висловив свою думку після призначення Ірини Акімової звільнений член Ради НБУ, лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк.

24 січня 2014 року указом № 37 звільнена з посади першої заступниці глави Адміністрації президента. Того ж дня вона була призначена радницею президента (указ № 40) та представницею президента в Кабміні (указ № 41).

Втім, через місяць, 24 лютого виконуючий обов'язки президента України Олександр Турчинов указами № 93-94 звільнив Ірину Акімову з обох посад.

10 вересня 2015 року закінчився термін її повноважень в Раді НБУ.

Пряма мова

«Ухвалення цього закону є однією з умов співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, на думку яких посилення незалежності НБУ необхідне для забезпечення макроекономічної стабільності та вибудовування хоча б у середньостроковій перспективі завдання зниження рівня інфляції спочатку на однозначний рівень, а потім – на 3-5% на рік», – говорила Ірина Акімова в 2010 році про нову редакцію закону про Нацбанк.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу