9 квітня 2016 року в Києві відбулась конференція Громадської організації «ЕйСіАй – Україна»

9 квітня 2016 року в Києві відбулась конференція Громадської організації «ЕйСіАй – Україна»

9 квітня 2016 року в Києві відбулась конференція на тему «Монетарна політика та валютна лібералізація в Україні».


Подія, організована Громадською організацією «ЕйСіАй - Україна» зібрала представників Національного банку України, Центру економічної стратегії, Українського товариства фінансових аналітиків, Київської Школи Економіки, ICU, Інформаційного агентства «Фінансовий клуб».

Генеральним спонсором конференції виступив Thomson Reuters, лідируючий постачальник аналітичної інформації, інформаційних рішень та баз даних для бізнесу та фахівців.

Спонсором заходу стала ТзОВ «Фінансова компанія «Fly Money», розробник інноваційного програмного забезпечення для всіх учасників фінансових ринків. 

В якості інформаційних партнерів захід також підтримали:

TRDATA Ukraine – провайдер фінансової інформації для банків, інвестиційних компаній та фінансових директорів

Американська торговельна палата в Україні – найактивніша та найвпливовіша громадська неприбуткова бізнес-асоціація в Україні

Фінансовий Клуб – компанія, одним із завдань якої є побудова повноцінних комунікацій між банками, інвестиційними та страховими компаніями, ЗМІ, політиками, регуляторами ринку, бізнес аудиторією

ПАТ «Фондова біржа ПФТС» - один з найбільших організаторів торгів цінними паперами в Україні 

ПАРД – професійне об’єднання учасників ринку капіталу України.

Конференцію відкрив Голова Ради ГО «ЕйСіАй- Україна» Павло Козак. Перед присутніми виступив Head of FX Market Development – GGO Aaron Fairchild з презентацією «Thomson Reuters FX Trading unveiled: an introduction to the new platform delivering our entire FX offering».

Перша панельна дискусія конференції була присвячена темі «Валютне регулювання та шляхи його лібералізації». Модератор - Руслан Чорний, шеф-редактор  «Фінансовий  клуб».

Жваву дискусію визвала презентація Владислава Сочинського «Валютна лібералізація: міфи та страхи», в якій було проведено аналіз головних етапів розвитку валютного ринку України та визначено основних стейкхолдерів.

Марія Репко, Заступник директора Центру  економічної стратегії, сконцентрувала увагу присутніх на майбутніх макроекономічних наслідках валютної лібералізації.

В свою чергу Володимир Федорін, співзасновник Bendukidze Free Market Center, зосередився на перевагах та недоліках валютної лібералізації для основних стейкхолдерів.

Сергій Пономаренко, Директор Департаменту  відкритих ринків  НБУ, розповів учасникам конференції про дії НБУ на валютному ринку. Зокрема, він пояснив нещодавне рішення НБУ провести інтервенцію з купівлі валюти за фіскованим курсом: "Таке рішення не є свідченням, що Національний банк таргетує певний рівень курсу гривні. Ми продовжуємо дотримуватися гнучкого курсоутворення. А такі інтервенції спрямовані на згладжування надмірних коливань курсу і поповнення міжнародних резервів".

Також Сергій Пономаренко окреслив найближчі плани НБУ щодо лібералізації валютного регулювання. Серед них - і скасування вимоги до банків робити та зберігати копії документів, які населення має пред'являти для посвідчення особи при операціях з іноземною валютою.

Другу частину конференції відкрив Сергій Ніколайчук, Директор Департаменту  монетарної політики та економічного аналізу НБУ, з лекцією на тему "Монетарна політика НБУ: нова реальність", присвячену перевагам впровадження режиму інфляційного таргетування. "При прийнятті рішень з монетарної політики Національний банк орієнтується насамперед на очікувані зміни інфляції, але не ігнорує питання реального сектору - економічного зростання та зайнятості. Вони також приймаються до уваги", - підкреслив представник НБУ.

Також Сергій Ніколайчук взяв участь у другій панельній дискусії на тему "Монетарна політика в Україні: минуле та думи".  Модератором панелі виступив Дмитро Золотько, Член Правління, Казначей АТ «СБЕРБАНК».

Під час дискусії учасники обговорювали вплив монетарної політики НБУ на банківське кредитування та роль держави у підтримці економічного зростання, висловлювали свої зауваження, визначали проблеми та ризики, пропонували засоби для їх подолання та вирішення.

Олександр Вальчишен, Керівник аналітичного департаменту ICU, виявив позитивні наслідки від макростабілізації економіки, що була спричинена жорсткими діями НБУ та проаналізував основні показники макроекономічної стабільності. Як зауважив доповідач, гнучкий валютний курс, зниження процентних ставок та активна кредитна політика державних банків приведуть до активного відновлення економіки країни. При цьому, активна підтримка державою економіки приведе до більш ефективних наслідків ніж інфляційне таргетування.

Ігор Шумило, Радник Президента Київської  Школи Економіки, привернув увагу учасників дискусії до питань щодо доцільності введення режиму інфляційного таргетування та співставності цілі цінової стабільності із необхідністю пожвавлення економіки та нарощування міжнародних резервів.

Анатолій Дробязко, к.е.н., Провідний науковий співробітник ДННУ «Академія фінансового управління, презентував наукове дослідження, в якому проаналізував графіки, що складають грошові агрегати, їх компоненти та як це відображається на реальному секторі економіки.

Юрій Прозоров, президент Українського  товариства  фінансових аналітиків, висловив сумніви щодо доцільності таргетування інфляції та привів приклади ефективності роботи монетарних інструментів без впровадження політики інфляційного таргетування.

Після офіційної частини Конференції на території готелю "Русь" відбувся заключний фуршет, на якому учасники заходу продовжили обговорення поточної ситуації на фінансовому ринку та актуальних питань фінансового сектору економіки. 

 

Підписатися на розсилку Фінклубу

 

Присоединяйтесь