ЄС заморозив 200 млрд євро коштів Центробанку рф

ЄС заморозив 200 млрд євро коштів Центробанку рф

ЄС оновив дані про заморожені російські активи: понад 200 млрд євро резервів центробанку та 24,1 млрд євро фізосіб та юросіб під санкціями.

Про це передає Bloomberg.

росія має заплатити за збитки, які завдала Україні, заявив представник Єврокомісії Крістіан Віганд. Для цього ЄС вивчає засоби використання заблокованих активів. Питання активно обговорюється як усередині блоку, і з міжнародними союзниками.

Більш конкретні пропозиції мають бути розглянуті лідерами країн ЄС на саміті у червні.

У 10-му пакеті санкцій ЄС зобов'язав банки звітувати про заморожені активи та резерви. Термін подання такої звітності був 12 травня.

Згідно з оновленими даними, які навів Віганд, Євросоюз з початку війни заморозив понад 200 млрд євро активів Центробанку росії. Сума заморожених активів російських громадян і компаній із списків санкцій склала 24,1 млрд євро (у середині лютого їх було 21,5 млрд євро).

Окремо ЄС розглядає можливість арешту приватних активів росіян під санкціями під час вчинення ними кримінальних злочинів. До них можуть віднести ухилення від санкцій.

FT із посиланням на поінформовані джерела раніше повідомила, що країни ЄС обговорили передачу Україні прибутку від заморожених активів росії. Такий крок не призведе до їхньої експропріації, але означатиме ескалацію фінансового тиску Заходу на росію, зазначає видання. Про яку саме суму йдеться, достеменно невідомо, але через високі ставки Euroclear зараз отримує рекордний прибуток від реінвестування російських активів (у першому кварталі він повідомляв про отримання 734 млн євро відсотків).

Нагадаємо, ЄС може спрямувати прибуток від заморожених російських активів до України.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу