Україна отримає від ЄС 1,9 млрд євро фінансової підтримки до кінця червня

Україна отримає від ЄС 1,9 млрд євро фінансової підтримки до кінця червня

Європейський Союз до кінця червня виділить Україні 1,9 млрд євро фінансової допомоги за програмою Ukraine Facility.

Про це під час Конференції з відновлення України в Берліні повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон де Ляєн, передає "Європейська правда".

"Сьогодні я також можу оголосити, що до кінця цього місяця ми надамо Україні додаткові 1,9 млрд євро з нашого Українського механізму фінансування. Це пов'язано з комплексною стратегією реформ та інвестицій, яку схвалила Україна. Вона називається "Український план". Він включає, наприклад, реформування сектору правосуддя та антикорупційну реформу", – зазначила вона.

За словами фон дер Ляєн, "Український план" є основою для того, щоб зробити Україну привабливою для бізнесу та інвесторів та наближає Україну до Євросоюзу.

Як повідомлялося, минулого тижня Верховна Рада ратифікувала угоду з Європейським Союзом, необхідну для отримання 50 млрд євро в межах Ukraine Facility.

У березні Кабінет міністрів ухвалив план для отримання фінансової допомоги від ЄС у межах програми Ukraine Facility.

План для Ukraine Facility включає 151 індикатор за 69 напрямками реформ, виконання яких заплановане на період до 2027 року. Він розроблявся спільно з ключовими міжнародними партнерами України. З огляду на це, передбачені Планом індикатори частково відповідають вже наявним міжнародним зобов’язанням України в межах інших угод, поясниюют у Мінекономіки.

За виконання індикаторів Плану для Ukraine Facility у 2024 році Україна має отримати 16 млрд євро, у 2025 році – 12,5 млрд євро, у 2026 році – 7,25 млрд євро, 1,2 млрд євро у 2027 році, а також 1,32 млрд євро у січні 2028 року за виконання індикаторів 4 кв. 2027 року.

Нагадаємо, Європейська Комісія рекомендуватиме розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу вже цього місяця – до того, як розпочнеться головування Угорщини в Раді ЄС.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу