НКЦПФР призначила тимчасового керівника «Фрідом Фінанс Україна»

НКЦПФР призначила тимчасового керівника «Фрідом Фінанс Україна»

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку призначила тимчасовим керівником виконавчого органу підсанкційного брокера "Фрідом Фінанс Україна" Олександра Бондарчука.

Про це йдеться у відповідній постанові НКЦПФР.

Відповідну посаду Бондарчук обійматиме до 10 червня 2025 року.

За даними народного депутата Ярослава Железняка, вже два роки у "Фрідом Фінанс Україна" заблоковано 12 748 рахунків у цінних паперах. 95% – фізичні особи. Загальна вартість заблокованих на рахунках компанії активів становить 3,5 млрд грн.

В НКЦПФР повідомили, що в них з’явились нові повноваження, які дозволяють почати процес врегулювання ситуації з клієнтами ТОВ «Фрідом Фінанс Україна». Це стало можливим у зв’язку з прийняттям Верховною Радою закону щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках (№3585-ІХ).

Першим кроком НКЦПФР стало прийняття постанови про призначення за результатами конкурсного відбору тимчасового керівника виконавчого органу професійного учасника, яким став Олександр Бондарчук. Він має невідкладно вирішити питання з активами клієнтів компанії «Фрідом Фінанс Україна», «які, на жаль, залишаються заблокованими на рахунках вже досить довгий час».

Регулятор запевняє, що всі дії та завдання будуть виконуватися виключно з урахуванням вимог санкційної політики держави. У 2022 році РНБО наклало санкції на ТОВ «Фрідом Фінанс Україна», як на юридичну особу, що надає фінансові послуги. Кошти та цінні папери клієнтів були заблоковані на рахунках української юридичної особи, а механізму їх повернення законодавством тоді не передбачалось.

Нагадаємо, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) позбавила АТ "Українська біржа" ліцензії.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу