Райф отримав гарантію ЄБРР на 50 млн євро

Райф отримав гарантію ЄБРР на 50 млн євро

Райффайзен Банк та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписали угоду щодо нової програми з розподілу ризиків при кредитуванні українського бізнесу на суму 100 млн євро.

В рамках угоди ЄБРР надасть Райфу гарантію на 50 млн євро для покриття ризиків (risk sharing) за новими кредитами українському бізнесу на суму в еквіваленті 100 млн євро.

Угода спрямована на підтримку сталих інвестицій у технології, що відповідають найкращим стандартам у сфері якості продукції, охорони здоров'я та безпеки праці, захисту навколишнього середовища та сприяють використанню «зелених» технологій, підвищуючи таким чином конкурентоспроможність мікро-, малих та середніх підприємств, в тому числі ветеранських, релокованих та постраждалих від війни бізнесів.

«Ми вдячні ЄБРР, нашому акціонеру, за підтримку України та українського бізнесу. Відтепер українські підприємства матимуть більше можливостей для отримання доступного фінансування, а саме змогу за певних умов повернути до 30% суми кредиту у вигляді стимулюючих грантів», – заявив голова правління Райффайзен Банку Олександр Писарук.

Це вже друга угода з ризик-шерингу на портфельній основі між Райфом та ЄБРР, що була укладена з лютого 2022 року. Таким чином сума ризику, який готовий брати на себе ЄБРР в угодах розподілу ризику з Райффайзен Банком, за останні два роки зросла до понад 230 млн євро.

«Фінансування в рамках угоди буде спрямовано на кредитування українського бізнесу в аграрній сфері, харчовій промисловості, ритейлі та логістиці з умовою, що дохід від цієї діяльності буде залишатися в Україні. 20% наданого Райффайзен Банком фінансування з компонентою інвестиційних стимулів буде спрямовано на підтримку довгострокових кредитів для мікро-, малих та середніх підприємств для модернізації технологій та обладнання відповідно до стандартів ЄС, включаючи інвестиції в «зелені» технології, на які передбачено 70% фінансування, а також на підвищення конкурентоспроможності», – зазначив віце-президент ЄБРР з банківських питань Маттео Патроне.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу