Рада ЄС затвердила зміни до Плану України та €8,3 млрд підтримки

Рада ЄС затвердила зміни до Плану України та €8,3 млрд підтримки

Рада Європейського Союзу затвердила зміни до механізму Ukraine Facility та пов'язаного з ним Плану для України, передбачивши додаткове фінансування у розмірі €8,3 млрд у 2026 році.

Про відповідне рішення у четвер повідомляє Рада ЄС.

Додаткові кошти будуть надані в межах програми Ukraine Support Loan, яку Європейський парламент і Рада ЄС погодили у лютому цього року.

Оновлений План для України визначає нові етапи реформ, виконання яких є необхідною умовою для отримання фінансування. Зокрема, документ містить додаткові заходи у сферах верховенства права та боротьби з корупцією.

Ukraine Facility набув чинності 1 березня 2024 року і передбачає надання Україні понад €50 млрд у вигляді грантів і кредитів упродовж 2024–2027 років для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації країни.

Від початку дії програми Україна вже отримала €6 млрд перехідного фінансування, €1,89 млрд попереднього фінансування та сім регулярних траншів на загальну суму близько €21,6 млрд.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь