Холодницький звільнився з САП

Холодницький звільнився з САП

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву на звільнення.

Наказ про його звільнення вже підписала генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

«14 років я віддав прокуратурі, з яких 5 років свого життя я повністю присвятив САП, про що не шкодую жодного дня… У діяльності САП були також злети та падіння, розчарування…це природній процес», - повідомив Холодницький.

Національне антикорупційне бюро розпочало свою діяльність у липні 2015 року. Після чого виникла необхідність у забезпеченні процесуального керівництва у кримінальних провадженнях цього органу досудового розслідування та підтримання публічного обвинувачення у суді.

Для цього було створено Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, яку восени 2015 року очолив Назар Холодницький. Також було обрано інших керівників підрозділів САП.

«Держава потребувала докорінно нового органу прокуратури, адже мова йшла про кримінальне переслідування тих осіб, які раніше відносились до касти «недоторканих», користувались великим політичним впливом та фактично безмежними фінансовими можливостями. Для ефективної боротьби із такими «суперниками» необхідно було забезпечити незалежність прокурорів від будь-якого впливу, їх самостійність у прийнятті процесуальних рішень, а також високий професіоналізм та мотивацію у боротьбі із корупцією», - згадує Холодницький.

У лютому 2016 року було обрано перших 12 прокурорів відділів і такий склад проіснував до листопада 2016 року. Після чого обрали ще 15 прокурорів, а в грудні 2017 року - 4 прокурорів.

Останній набір завершився у липні 2020 року, на одне місце претендувало 60 осіб. Відтепер склад САП налічує 49 прокурорів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу