Енергокредити почали видавати на 5-10 років

Енергокредити почали видавати на 5-10 років

Терміни кредитування залежать від термінів окупності інвестиції, але банки готові під час війни надавати нові кошти навіть на 10 років.

Про це банкіри заявили під час круглого столу «Енергонезалежність під час війни: як забезпечити безперебійну роботу бізнесу», проведеного «Фінансовим клубом».

«Строки – 5, 7, може і 10 років бути! В якості забезпечення ми можемо використовувати як те обладнання, яке купується в кредит, так і державну гарантію. Ще у нас підписаний договір з ЄБРР щодо допомоги в фінансуванні. І є можливість використовувати гарантію ЄІБ. Відповідно продуктова лінійка дуже широка», – каже керівник проєктів – заступник директора департаменту продажів мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Денис Самчук.

За його словами, у клієнтів немає питань до умов і можливості отримати кредит, більше питань до обладнання, бо воно в дефіциті.

«Стандартний строк кредитування – це 5 років. Якщо це довгий, складний проєкт, то є вже приклади кредитування на 7 років», – повідомив директор департаменту сталого розвитку Укргазбанку Олексій Савін.

Банк «Глобус» надає невеликі енергокредити – до 10 млн грн. «У нас максимальний термін – 5 років. Поки ми не бачили запит на більший строк. Для бізнесу це теж має бути окупний проєкт. І якщо він окупається більш ніж за 5 років, у бізнесу буде питання, чи вкладати кошти», – вважає перша заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмітрієва.

Основна кількість запитів на терміни до 5 років і в ОТП Банку. Він може запропонувати клієнтам прості кредити. «Ми будемо робити скорингові проєкти. Якщо сума фінансування до 20 млн грн, то в заставу буде йти лише те обладнання, яке закуповується підприємством з мінімальним даунпейнментом у 20% від вартості цього обладнання. При цьому рішення мають бути максимально швидкі. Я думаю, що рішення будуть ухвалюватися за 5-6 робочих днів, і видача коштів може бути достатньо швидка», – каже начальник управління корпоративних продажів ОТП Банку Валерій Терно.

За його словами, такі проєкти можуть поєднуватися зі спільною програмою ОТП Банку і ЄБРР. «В рамках цієї програми можна отримати кешбек до 15% від вартості енергоефективного проєкту», – зазначив він.

 Денис Самчук каже, що дуже мало клієнтів-юросіб знають, що вони можуть сьогодні прийти в Ощадбанк, подати заявку і отримати кешбек до 30%. «Це програма, яка працює. Розмір кешбеку для енергооб’єктів – від 15% і може бути збільшений до 30%, якщо підприємство постраждало від війни або в структурі його власності є ветеран», – сказав банкір.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу