Агрокредитування під час війни зросло завдяки державним банкам

Агрокредитування під час війни зросло завдяки державним банкам

Державні банки стали лідерами з приросту кредитних портфелів в агросекторі з початку війни.

Про це заявили банкіри під час круглого столу «Посівна –2024: роль агрокредитування», проведеного «Фінансовим клубом».

«Найбільші лідери приросту кредитних портфелів з початку війни – це державні банки. Це перші банки, які почали фінансування навесні 2022-го», – заявила в.о. директора департаменту ММСБ Ощадбанку Юлія Жуланова.

За її словами, Ощадбанк вже займає 15% ринку агрокредитування в сегменті МСБ та близько 20% в загальному кредитному портфелі АПК. «Наша стратегія для МСБ на найближчі три роки передбачає подальше збільшення кредитного портфеля. Ми запланували зростання на 60% до кінця наступного року», – повідомила Юлія Жуланова.

За останні роки ПриватБанк наростив свій кредитний портфель в агро і став «одним із основних гравців». «Обсяг кредитів агросектору, виданих ПриватБанком з початку війни, складає 29 млрд грн. Це і обігові кошти, і основні засоби. До початку війни агропортфель в ПриватБанку був незначний. Тому зростання за час війни частки агросектору майже до 40% кредитного портфеля говорить багато про що», – розповіла керівниця напряму масового бізнесу ПриватБанку Оксана Куцоконь.

Значні обсяги коштів видав і Укргазбанк. «З початку війни ми більше 13 млрд грн видали агросектору. Обігові кошти переважають – 70-75%», – заявила директорка департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Тетяна Корнієнко.

За її словами, окрім цих трьох державних банків, основними гравцями в агросегменті також є Райффайзен Банк та ПУМБ. «Це основні п’ять гравців на ринку агрокредитування. Розподіл сил залежить від фокусу і потужності банку», – зазначила Тетяна Корнієнко. «Деякі іноземні банки в один період трохи завмерли, але вони залишаються сильними гравцями на ринку. І я маю відзначити також ПУМБ, який є сильним і достатньо агресивним конкурентом на ринку», – повідомила Юлія Жуланова.

«На березень маємо топ-5 банків з фінансування агросектору. Найбільший – це Райффайзен, два основних державних банка – це Приват і Ощад, які мають значну частку агрокредитів у своїх портфелях. Достатньо великий обсяг кредитування агроклієнтів робить ПУМБ. І велику частку в своїх портфелях мають ПроКредит, Креді Агріколь. ОТП також кредитує агросектор», – розповіла Оксана Куцоконь.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу