Довбенко Михайло

Довбенко Михайло

Голова правління Індустріалбанку (рос.)

Народився 31 жовтня 1954 року в с. Коропець Монастириського району Тернопільської області.

Освіта

У 1976 році закінчив планово-економічний факультет Тернопільського фінансово-економічного інституту за спеціальністю «Планування сільського господарства», у 1989-му – аспірантуру Вищої комсомольської школи при ЦК ВЛКСМ. У 1998 році став доктором економічних наук.

Кар'єра

З 1976 до 1982 року був молодшим науковим співробітником науково-дослідного сектору, викладачем кафедри економічного аналізу Тернопільського фінансово-економічного інституту. Також обіймав посаду головного економіста колгоспу с. Радча Тисменицького району Івано-Франківської області. З 1982 до 1986 року – перший секретар Івано-Франківського обкому ЛКСМУ, з 1989 до 1991-го – завідувач відділу організаційно-партійної роботи Івано-Франківського обкому КПУ.

З 1991 до 1993 року був головним економістом, завідувачем сектору з валютних операцій та міжнародних розрахунків Івано-Франківської філії АПКБ «Україна», після чого став керівником дирекції цього банку. З 1993 до 1996 року – голова правління АКБ «Прут і К», директор філії Західноукраїнського комерційного банку. З 1997 до 2000 року був директором Вінницької філії Правекс-банку.

З 1999 року аж до обрання народним депутатом Михайло Довбенко був директором Інституту відкритої політики. Тривалий час був у партії «Собор» Анатолія Матвієнка, в якій займав пост заступника голови секретаріату партії. На парламентських виборах 2012 року балотувався за списками партії «Собор» (№ 14), але вона не пройшла до Ради.

Під час президентських виборів був довіреною особою кандидата в президенти Петра Порошенка в Івано-Франківській області та очолював виборчий штаб в цій області. У ЗМІ повідомлялося, що Михайло Довбенко розглядався як кандидат на пост голови Івано-Франківської ОДА. Нібито йому відмовили через люстрацію. На парламентських виборах 2014 року Михайло Довбенко балотувався від «Блоку Петра Порошенка» по мажоритарному округу № 84, на якому переміг з 18,26% голосів.

Після зняття Сергія Рибалки з поста голови комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Верховної Ради став в.о. голови.

До парламенту IX скликання не пройшов.

14 січня 2020 року був призначений першим заступником голови правління Індустріалбанку, але вже 11 березня був звільнений.

З 12 березня до 3 вересня він був радником наглядової ради Індустріалбанку, а вже 4 вересня 2020 року знову став першим заступником голови правлiння Індустріалбанку.

Наглядова рада Індустріалбанку 22 січня 2021 року припинила повноваження голови правління Олександра Марковського та призначила з 25 січня керівником банку Михайла Довбенка.

Фінансовий стан

Михайло Довбенко в 2014 році отримав 573,639 тис. грн доходу (в 2013 році – 280 тис. грн), в тому числі 481,172 тис. грн (230 тис. грн) у вигляді відсотків. Ще 46,255 тис. грн (45 тис. грн) отримані в якості зарплати, а 37,37 тис. грн – в якості доходу від відчуження цінних паперів. Дохід його дружини склав 46,448 тис. грн.

На його рахунках знаходилося 5,215 млн грн, зокрема, 35,52 тис. грн були розміщені на депозитах в 2014 році, хоча ще в 2013-му у нього на рахунках було 2,6 млн грн. Внески до статутних капіталів компаній склали 1,829 млн грн. Михайло Довбенко володіє земельною ділянкою площею 1200 кв. м, будинком – 674 кв. м і двома квартирами – 115 і 69 кв. м (друга квартира раніше не була задекларована). Також йому належать два гаражі – 16 і 19 кв. м, а членам сім'ї – легковий автомобіль Ford Fiesta.

Пряма мова

Про знайомство з Петром Порошенком: «Він тоді (коли Довбенко працював у Вінниці. – FinClub) був молодим і перспективним підприємцем, ніхто не думав, що він буде президентом, а я буду балотуватися до Верховної Ради, не надавали уваги цим скороминущим зустрічам. Але так життя повернулося, що три роки тому ми тісніше познайомилися, а вже минулого року, коли він попросив допомогти йому з виборчою кампанією, я підключився і був керівником обласного штабу в Івано-Франківську».

Про роль Валерії Гонтаревої в банківській кризі: «В законі про Національний банк написано, що голова НБУ несе персональну відповідальність за ситуацію в Нацбанку і за те, що він робить. Так і записано: персональну відповідальність. Тому, звісно, голова НБУ несе відповідальність. У чому це може бути? Треба було проводити транспарентну грошово-кредитну політику – це означає говорити не тільки, який буде курс і якою буде обсяг грошової маси цього року, це означає, що треба пояснювати, чому буде такий курс, які чинники діятимуть, які ризики можуть бути, як вони можуть вплинути».

Програма «Співбесіда» з Михайлом Довбенком.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу