Бевз Олександр

Бевз Олександр

Член наглядової ради Укрексімбанку

Народився в Києві.

Освіта

У 2012 році закінчив юридичний факультет Київського Національного університета ім. Тараса Шевченка та отримав ступінь магістра права (спеціалізація «міжнародний комерційний арбітраж, комерційне та цивільне право, корпоративне право»).

В 2020-2021 закінчив Succession Pool Development Program в МІМ-Київ Бізнес Школа.

Кар’єра

Розпочав кар’єру в липні 2012 року в юридичній компанії «Саєнко Харенко», де працював юристом разом з Леонідом Антоненком, який в січні 2015-го перейшов в НБУ на посаду директора департаменту реєстраційних питань і ліцензування.

Вже в лютому Антоненко запросив Бевза на роботу в НБУ в свій департамент на посаду заступника начальника управління – начальника відділу контролю за акціонерами банків. На цій посаді він пропрацював до вересня 2015-го.

З жовтня 2015-го до січня 2016-го був експертом в Офісі ефективного регулювання – BRDO.

Після чого знов повернувся до Національного банку: спочатку на посаду заступника директора департаменту – начальника управління реєстрації, ліцензування та реорганізації банків, а в жовтні 2016-го очолив управління реєстрації та ліцензування. В березні 2017 року став директором департаменту ліцензування.

30 червня 2021 року Олександр Бевз та його підлеглі подали заяви про звільнення, а 14 липня попросили відкласти їхні звільнення до 1 вересня у зв’язку з «виробничою необхідністю».

Серед причин звільнення Бевз назвав централізацію ухвалення рішень в одних руках і заміну колегіальності директивним ухваленням рішень за керівництва голова НБУ Кирила Шевченка. «Це загрожує відкатом реформ у банківській сфері та регулюванні небанківського сектору», – пояснив Олександр Бевз.

З березня 2022 року Бевз є заступником директора з організаційних та юридичних питань ТОВ «Виробниче підприємство «ЕВАС» (виробник товарів для потреб ЗСУ).

З травня 2022 року Олександр Бевз працює в Офісі Президента, на посаді позаштатного радника керівника Офісу – з березня 2023 року.

Є керівником проєкту робочої групи з міжнародних гарантій безпеки для України, яку було створено Офісом Президента у травні 2022-го.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики 19 липня 2023 року рекомендував кандидатуру Олександра Бевза на вакантну посаду члена наглядової ради Укрексімбанку.

Кабінет Міністрів затвердив Олександра Бевза членом наглядової ради державного Укрексімбанку за квотою парламенту.

Фінансовий стан

В 2020 році отримав 2,98 млн грн зарплати в НБУ. Проценти від 6,17 млн грн вкладів в Ощадбанку становили 390,7 тис. грн.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу