Ринок фінансів за крок до змін

Ринок фінансів за крок до змін

8 грудня відбулась щорічна фінтех-конференція UAFIN.TECH 2021, яка стала символічним підсумком року для індустрії.

 

Її відвідали 1150 спеціалістів та ще 2000 глядачів вивчали онлайн досвід 40 спікерів заходу.

Виступи були наповнені прогнозами щодо подальшого напрямку розвитку фінтех ринку, аналізом трендів та найкращими прикладами їхнього використання.

У дискусіях експерти прийшли до цікавих висновків. Ринок фінансів зараз знаходиться за крок до істотних змін. Подальший розвиток неможливий без синергії фінтехів з банками. При цьому фінтехи будуть відповідати за маркетинг та розробку продуктів, а банки – за комплаєнс, безпеку та кредитування.

Поступово відбудеться перехід на 100% цифрові операції, а фінансові послуги будуть невід’ємною частиною буденності, тому перекази у месенджерах або за допомогою цифрових окулярів стануть новою нормою.

Голова Укрпошти, Ігор Смілянський зазначив, що поштовий оператор стане one stop shop для усіх послуг, але не буде конкурувати з банками.

Голова правління Райффайзен Банк, Олександр Писарук, повідомив про активну роботу над створенням власної екосистеми на відкритих АРІ.

Фінансова група «ТАС» з білоруськими партнерами та компанією MyCredit спільно працюють над продуктом для ринку автомобільного лізингу, а також у кооперації з McKinsey запускають BNPL-проект Ocean.Me.

В рамках конференції гості мали можливість познайомитись не лише з провідними ринковими компаніями, а ще й з фінтех-стартапами, що були представлені на Алеї стартапів та брали участь у пітчингу.

Члени журі визнали переможцями elKYC, Agrifinance Online та Vkursi Zemli.

«Хоча пандемія внесла деякі корегування у наш спосіб життя: COVID-сертифікати, карантинні обмеження, на ринок фінтеху COVID-19 мав позитивний вплив. І протягом конференції ми почули яких результатів досягли компанії та зазирнули у майбутнє фінансового світу, яке вже заходить в коло цифрових метавсесвітів» -- зазначив Голова правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній Ростислав Дюк.

Конференція відбулась за підтримки Генерального партнера – Mastercard, Fintech Ecosystem партнера - Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Фондом ефективного врядування Уряду Великої Британії в Україні (GGF), технологічних партнерів - Cloudera та АM-BITS, банків-партнерів - ПУМБ та Райффайзен Банк, Startup Alley партнера - N1, фінтех партнера - МПС LEO, інфраструктурного партнера - TietoEVRY, транзакційного партнера IBOX Bank, інформаційного партнера – FinClub та інших.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу