
За Чернишова внесли 120 млн грн застави
За віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли визначену судом у якості запобіжного заходу заставу у розмірі 120 мільйонів гривень.
Про це речниця Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Олеся Чемерис повідомила Укрінформу.
«За віцепрем’єр-міністра-міністра національної єдності сьогодні внесли заставу у повному обсязі», – сказала вона.
Програма «Схеми» (Радіо Свобода) дізнались, що заставу в понад 120 млн грн внесли частинами:
- його дружина (спочатку 10 млн грн, а згодом ще 2 668 грн);
- приватна фірма, яка була створена в квітні цього року і торгує деталями для автомобілів (66 млн грн);
- менеджерка групи компаній DIM, співвласниками якої є забудовник Олександр Насіковський і, відповідно до даних у ЗМІ, бізнесмен та інвестор Максим Кріппа (44 млн грн).
Сьогодні ж ВАКС відмовився задовольнити клопотання НАБУ і відсторонити Чернишова від виконання посадових обов’язків віцепрем'єр-міністра – міністра національної єдності.
Слідчий суддя ВАКС Віталій Крикливий не задовольнив клопотання детектива НАБУ про відсторонення чинного віцепрем’єра - міністра Олексія Чернишова від посади строком на 2 місяці, повідомляє ЦПК.
Під час розгляду клопотання захист надав лист за особистим підписом премʼєр-міністра Дениса Шмигаля щодо негативних наслідків відсторонення Чернишова для уряду. Слідчий суддя в такому «доказі» побачив спробу тиску на нього.
Нагадаємо, 27 червня Вищий антикорупційний суд обрав Чернишову запобіжний захід у вигляді застави в 120 млн грн.
23 червня НАБУ та САП повідомили чинному віцепрем'єр-міністру Олексію Чернишову про підозру у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб. Йдеться про злочинну схему, яка існувала у час, коли Чернишов обіймав посаду міністра розвитку громад та територій.
За даними НАБУ, йдеться про хабар у вигляді знижки на нерухомість на загальну суму понад 14,5 млн грн.
За даними слідства, Чернишов разом із своїми підлеглими допомогли організувати схему виведення державної землі під забудову, занизивши її вартість на 1 млрд грн. Натомість учасники схеми мали отримати від забудовника квартири у зведеному на цій землі будинку за символічною ціною.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)





ТОП-новини