Євросоюз збільшує квоти на імпорт української пшениці та цукру

Євросоюз збільшує квоти на імпорт української пшениці та цукру

Європейський Союз збільшив квоту на імпорт української пшениці з 1 мільйона метричних тонн до 1,3 мільйона у межах перегляду поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС та Україною.

Про це агентству Reuters у п'ятницю повідомив високопосадовець Євросоюзу.

«ЄС та Україна досягли початкової торговельної угоди наприкінці червня. ЄС тимчасово скасував мита та квоти на сільськогосподарську продукцію з України в червні 2022 року після повномасштабного вторгнення Росії та на фоні загроз її традиційним чорноморським судноплавним шляхам», - йдеться у матеріалі.

Переглянута угода включає 40 товарів і все ще потребує затвердження кваліфікованою більшістю держав-членів.

У межах угоди ЄС також збільшив квоту на імпорт українського цукру з 20 тис. тонн до 100 тис. т та квоту на імпорт ячменю з 350 тис. т до 450 тис. т. Квоту на імпорт птиці також було збільшено з 90 тис. т до 120 тис. т.

Як повідомляв Укрінформ, 30 червня у Брюсселі єврокомісар з питань торгівлі та економічної безпеки Марош Шефчович та єврокомісар з питань сільського господарства та продовольства Крістоф Хансен повідомили журналістам, що Єврокомісія завершила переговори з Україною щодо перегляду поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС та Україною.

Технічні деталі угоди на той момент не повідомлялися, але принципова домовленість з Києвом щодо імпорту агропродуктів була досягнута, заявили на брифінгу чиновники.

У порівнянні із чинними від 6 червня квотами, умови для українських виробників покращені - сторони домовилися про лібералізацію торгівлі щодо низки агропродуктів, повідомлялося у ЗМІ.

Режим автономних торговельних заходів для України, запроваджений після початку повномасштабного вторгнення Росії, двічі продовжувався на річний термін.

Єврокомісія підготувала тимчасові заходи, які набули чинності 6 червня і діятимуть, доки не буде укладено нову угоду з Україною.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

теги #ЄС #імпорт

Долучайтесь