Українці взяли пільгових іпотечних кредитів на 7 млрд грн

Українці взяли пільгових іпотечних кредитів на 7 млрд грн

Понад 4800 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою "єОселя" на загальну суму 7 млрд грн.

Про це повідомила заступниця міністра економіки Надія Бігун, передає пресслужба Мінекономіки.

За її словами, 67% цих кредитів отримали військовослужбовці та силовики, 12% – педагоги і науковці, 9% – медики. Представники цих професій можуть отримати кредит за пільговою ставкою 3%, нагадала урядовиця.

Ще 12% кредитів за програмою було видано українцям, які не мають власного житла, на умовах масової іпотеки під 7%, яку було запущено в серпні поточного року. Такий кредит можна взяти на придбання квартир в будинках, які будуються, або не старше трьох років.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою "єОселя" 215 кредитів на 335 млн грн.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (159 кредитів) та у забудовника (53). Також троє українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 68;

міста Києва - 33;

Львівської та Волинської областей - по 12;

Волинської - 11

Рівненської - 10.

Як нагадали в Мінекономіки, скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.

Програма "єОселя" почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ "Укрфінжитло".

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що майже вся іпотека на ринку зараз – це кредитування в рамках державної програми «єОселя».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу