Український малий бізнес потребує принципу Think Small First

Український малий бізнес потребує принципу Think Small First

Національна бізнес-коаліція мікро- та малого бізнесу (НБК ММБ) закликає органи влади впровадити принцип Think Small First – системного врахування інтересів мікро- та малого бізнесу на всіх етапах формування політики, регуляторних рішень і законодавства.

«Ми хочемо, щоб принцип Think Small First діяв в Україні – щоб законодавство писалося під кожний розмір бізнесу. Сьогодні навіть податківцям потрібна юридична консультація профільних відділів для тлумачення норм, які має розуміти бізнес», – зазначила уповноважена представниця Альянсу Регіональних Об’єднань Малого Бізнесу Людмила Патіюк під час заходу, промодерованого «Фінансовим клубом».

У НБК підкреслюють: такий підхід вже успішно працює в США, Великій Британії, Швеції, Індії та країнах ЄС, де підтримка малого бізнесу стала основою зростання підприємницької активності.

«Регіональні бізнес-асоціації можуть і повинні бути рушіями розвитку – впливати на місцеву владу, допомагати підприємцям, просувати саму ідею створення бізнесів в своєму регіоні, формувати регіональні стратегії розвитку підприємництва», – сказав член наглядової ради «Всеукраїнське об’єднання регіональних бізнес-об’єднань “Рада Міст Захисти ФОП”» Борис Емельдеш.

Коаліція пропонує зробити малий бізнес точкою відліку у реформуванні податкової системи, регуляторного середовища та доступу до фінансів. Серед конкретних пропозицій – запровадження Small Business Test для оцінки впливу нових законів на малий бізнес, податкова пропорційність, спрощення звітності та адміністрування.

Завдяки зусиллям під час війни коаліції асоціацій, ФОПи 1-2 груп були звільнені від сплати єдиного податку; в окремих містах (Одеса, Суми, Харків) були знижені податкові ставки; запроваджено мораторій на перевірки та штрафи з ЄСВ; звільнено самозайнятих і ФОПів від ЄСВ до кінця 2024 року; держава компенсує ЄСВ за мобілізованих працівників; скасовано санкції у ліцензуванні на час воєнного стану.

Ці рішення дозволили тисячам підприємців зберегти роботу, попри війну та економічну нестабільність. «Мікро- та малий бізнес відіграє велику роль у наповнені місцевих бюджетів, – каже старший економіст CASE Україна, експерт Економічної експертної платформи Володимир Дубровський. – У здоровій ринковій економіці всі великі компанії колись були мікробізнесами. І такі компанії, як Apple чи Google, могли починатися в гаражі і потім зростали до гігантів».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь