Українські фермери втратили $143 млн через поляків

Українські фермери втратили $143 млн через поляків

Рішення польського уряду заборонити імпорт українських сільськогосподарських товарів минулого місяця обійшлося втратами українських фермерів у $143 млн.

Про це повідомив заступник міністра економіки України Тарас Качка на Брюссельському економічному форумі, повідомляє Bloomberg.

«Комісія ЄС виплатить польським фермерам компенсацію ні за що, на мій погляд, це був справді блеф з боку польських фермерів», – додав Качка.

Польща та кілька інших східних членів ЄС у квітні запровадили обмеження на експорт українських продуктів харчування, мотивуючи це різким падінням цін на ринку, яке завдало шкоди їхнім фермерам.

Цей крок викликав критику з боку ЄС. «З втручанням Єврокомісії ми отримуємо якесь розрядження ситуації, але ситуація не вирішена», – сказав Качка.

Європейська комісія 29 квітня досягла принципової згоди з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо української агропродовольчої продукції. Брюсель погодив блокування імпорту в ці країни з України пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Фермери цих країни отримають дотації на $100 млн.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу