Raiffeisen Bank вирішив піти з російського ринку

Raiffeisen Bank вирішив піти з російського ринку

Raiffeisen Bank збирається продати російську дочку або відокремити її від структури групи RBI.

Про це повідомила пресслужба банку.

«Група РБІ продовжить просувати потенційні угоди, які могли б призвести до продажу або відокремлення російського Райффайзенбанку і деконсолідації російського Райффайзенбанку з Групи РБІ в повній відповідності з місцевими та міжнародними законами та нормами, а також в консультаціях з відповідними компетентними представниками влади», – зазначили в пресслужбі групи.

Група зобов’язується й надалі зменшувати свою бізнес активність в росії, в той час як продовжує просувати такі потенційні угоди.

«Група РБІ продовжить просувати потенційні угоди, які приведуть до продажу або відокремлення російського Райффайзенбанку і деконсолідації російського Райффайзенбанку від Групи РБІ використовуючи чотири принципи: 1) управління Групою РБІ та відповідність нормативним вимогам; 2) фінансова і нефінансова оцінка Групи РБІ; 3) управління побічними ефектами на Групу РБІ та її оточення; 4) здатність упорядковано проводити будь-які процеси», – йдеться у заяві.

Група жаліється, що продати російську «дочку» непросто. «Ринкові умови ведення бізнесу в росії є дуже складними. Місцеві і міжнародні закони і норми, які регулюють умови продажу бізнесу в росії, постійно змінюються», – зазначили в австрійському банку.

Проте у банку зауважили, що продовжує деякі банківські операції в росії згідно умов своєї банківської ліцензії, а також буде підтримувати клієнтів, включаючи тих, на яких вплинуло зменшення бізнес активності в росії.

«Ми маємо зобов’язання підтримувати співробітників на усіх ринках, де присутня Група РБІ. Група РБІ несе відповідальність за своїх банківські процеси в росії, де працює більш ніж 9 000 людей», – наголосили в пресслужбі.

Група вже частково зменшила свою бізнес активність в росії та мінімізувала транскордонні контакти Групи РБІ з росією.

«Група РБІ і Райффайзенбанк (рф)  зменшили позики клієнтам Райффайзенбанк та обособили капітал Райффайзенбанку. При будь-якому розвитку подій, в тому числі у випадку деконсолідації Групою РБІ Райффайзенбанку до нуля, коефіцієнт CET1 Групи РБІ залишиться стійким. Загальне зменшення бізнес активності в росії спричинить зменшення доходності від російського Райффайзенбанку», – пояснили в пресслужбі.

Райффайзенбанк (рф) продовжить зменшувати позики клієнтам і зменшувати загальний об’єм транзакцій в іноземної валюті. Це призведе до скорочення розмірів надходжень від платіжного бізнесу Групи РБІ.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни через продовження роботи банку в росії та офіційне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» через своє представництво в рф.

Рік тому, RBI лише не виключав, що може піти з росії. «Ми розглядаємо всі стратегічні можливості щодо майбутнього Райффайзенбанк росія, в тому числі ретельний спланований вихід з Райффайзенбанк в росії», – казав у березні 2022 року голова правління RBI Йоханн Штробль.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу