Посли ЄС погодили новий пакет санкцій проти росії

Посли ЄС погодили новий пакет санкцій проти росії

Посли країн Європейського Союзу 20 червня погодили чотирнадцятий пакет санкцій проти Росії.

Про це повідомляє бельгійське головування у Раді ЄС.

"Посли ЄС щойно погодили потужний і значний 14-й пакет санкцій у відповідь на російську агресію проти України. Цей пакет передбачає нові заходи та зміцнює вплив існуючих санкцій шляхом усунення лазівок", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, нові санкції передбачатимуть заборону на перевалку російського скрапленого газу та план щодо притягнення операторів ЄС до відповідальності за порушення санкцій дочірніми компаніями та партнерами у третіх країнах.

Раніше повідомлялося, що Німеччина блокувала погодження нового пакету санкцій проти Росії через розширення заходів, які змусили б компанії ЄС гарантувати, що їхні клієнти не зможуть потім продавати санкційні товари до РФ.

Водночас за даними Reuters, ЄС виключив із нового пакета це положення.

Перед тим Берлін також стояв на шляху закриття лазівки, яка дозволяє високоякісним товарам, включаючи розкішні автомобілі, транзит з Білорусі до Росії, що змусило Бельгію розпочати окремі переговори.

Нагадаємо, Рада Європейського Союзу вирішила продовжити на рік – до 23 червня 2025 року – санкції, запроваджені проти РФ через незаконну анексію Криму.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу