Пільгові кредити на вторинному ринку житла майже зникли

Пільгові кредити на вторинному ринку житла майже зникли

Обмеження програми «єОселя» на придбання старого житла активізувало попит на відповідну іпотеку на комерційних умовах.

Про це заявили банкіри під час круглого столу «Іпотека – 2025: драйвери та ризики ринку житла», проведеного «Фінансовим клубом».

До листопада 2024 року близько 70% кредитів у межах державної програми «єОселя» видавалися на вторинному ринку.

«З листопада «єОселя» змінила умови і дуже суттєво обмежила можливість кредитування нерухомості на вторинному ринку. Там залишилися тільки декілька категорій, а основна частина клієнтів може отримати кредити лише на готове житло віком до трьох років після введення в експлуатацію», – розповів директор департаменту роздрібного бізнесу банку «Глобус» Дмитро Замотаєв.

Це відродило попит на ринкову іпотеку. «Зараз клієнти, які бажають придбати нерухомість на вторинному ринку і вже не проходять по «єОселі», змушені шукати варіанти кредитування на комерційних умовах», – зазначив він.

Як наслідок, зростає конкуренція між банками за клієнтів, зацікавлених у купівлі житла на вторинному ринку. За словами директорки з розвитку іпотечного кредитування Сенс Банку Орисі Юзвишин, ставки варіюються від 16% до 20% річних.

«Ми нещодавно запустили іпотеку під ставку 16,9% на перший рік, далі – UIRD на три місяці плюс 4%. Конкуруємо на цьому ринку зі Скай Банком, банком «Глобус», Ощадбанком», – повідомила вона.

Гравців на цьому ринку небагато. «Правекс Банк нещодавно вийшов на ринок іпотеки з пропозицією під 14,5%. Але інші ключові гравці не заходять на цей сегмент», – сказав член правління, директор з роздрібного бізнесу Скай Банку Володимир Чорненький.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь