Переговори про вступ України до ЄС стартують 25 червня

Переговори про вступ України до ЄС стартують 25 червня

Переговори про вступ України до ЄС почнуться 25 червня у Люксембурзі.

«Рада ЄС погодила позиції країн-членів Євросоюзу, зокрема, рамки переговорів про вступ України та Молдови. Це відкриває шлях до початку переговорів у вівторок, 25 червня, в Люксембурзі. О 15:30 за Грінвичем – з Україною, о 18:00 – з Молдовою», – йдеться на сторінці бельгійського головування у Раді ЄС.

Заступник голови Офісі Президента Ігор Жовква пояснив, що буде зачитана вступна заява з боку ЄС, і делегація України оголосить свою заяву. «І це буде початок переговорів про вступ. А далі – самі переговори. Угода про приєднання містить 35 глав, для кожної буде створена окрема делегація», – розповів він.

Чиновник додав, що Україна буде працювати по вступу до ЄС на основі моделі «кластерного підходу», коли декілька глав можуть відкриватися одночасно.

Перші три кластери будуть відкриватись для України буквально одразу після 25 червня. «У нас 35 різних напрямків, які стосуються кожного щабля нашого буденного життя. В полі зору наших партнерів - антикорупційні реформи, судові, держслужба, як відчуває себе бізнес в Україні і не тільки», – ззаначила заступниця голови комітету ВР з питань інтеграції України з Європейським Союзом Марія Мезенцева.

У липні Україна здійснить оцінку власного законодавства на відповідність законодавству ЄС у низці сфер, заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

На її думку, попри затвердження початку переговорів щодо приєднання України до ЄС у червні, шлях до євроінтеграції країни буде тривалим процесом, зокрема через адаптацію законодавства, яка розпочнеться вже в липні.

«Щоб ми не відчували себе чужинцями всередині європейської родини, нам треба буде багато чого зробити в рамках переговорів. Якщо старт переговорів відбудеться наступного тижня, то вже у липні ми очікуємо перший етап, під час якого зробимо оцінку відповідності нашого законодавства в низці сфер і будемо розуміти наші зобов'язання», – заявила Стефанішина.

Марія Мезенцева каже, що Україна має намір завершити переговорний процес про вступ до ЄС максимально швидко, щоб вже у 2029 році взяти участь у виборах до Європейського парламенту.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу