Парламент ратифікував угоду зі США щодо корисних копалин України

Парламент ратифікував угоду зі США щодо корисних копалин України

Парламент ратифікував угоду про співробітництво між Україною та США у сфері видобутку корисних копалин.

Йдеться про ратифікацію Угоди про створення Америкасько-українського інвестиційного фонду відновлення.

Рішення про ратифікацію було ухвалене за основу та в цілому — його підтримали 338 народних депутатів.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Угоду підтримали: 210 депутатів від фракції «Слуга народу», 23 — від «Європейської солідарності», 22 — від «Батьківщини», 18 — від групи «За життя», 12 — від «Голосу», 12 — від групи «Відновлення України», 10 — від групи «За майбутнє», 18 — від групи «Довіра» та 13 позафракційних депутатів.

Комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва перед голосуванням доповнив ратифікацію преамбулою наступного змісту:

«Верховна Рада України констатує, що станом на момент ратифікації Угоди між Урядом України та Урядом США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, Верховною Радою України не було отримано текст Угоди про обмежене партнерство, інших угод, укладення яких обумовлено цією Угодою.

Верховна Рада України зазначає, що ратифікація Угоди між Урядом України та Урядом США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови не означає ратифікацію чи автоматичне схвалення парламентом Угоди про обмежене партнерство чи будь-яких інших угод, які будуть укладені уповноваженими на це сторонами з метою виконання цієї Угоди.

Верховна Рада України заявляє, що будь-які додаткові домовленості, необхідні для реалізації Угоди між Урядом України та Урядом США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, не можуть виходити за межі положень цієї Угоди і встановлювати міжнародно-правові зобов’язання для України, які не передбачені нею та не погоджені у встановленому порядку.

Ця Угода діє на всій території України в межах її міжнародно визнаного державного кордону, включно з територіальним морем України та деокупованими територіями Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, частин Донецької, Запорізької, Луганської, Херсонської областей».

В уряді розраховують на запуск інвестиційного фонду відбудови зі США протягом тижнів.

Міністерство фінансів оприлюднило розрахунки, згідно з якими у випадку створення Інвестиційного фонду США у сфері корисних копалин ще у 2019 році, наразі його обсяг міг би сягнути близько $71 млн.

Угода зі США про корисні копалини України має суттєві недоліки.

Ця угода стосується 57 видів корисних копалин: від нафти і газу до золота і миш'яку.

Сполучені Штати Америки та Україна 30 квітня уклали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь