Nvidia обійшла Apple і стала другою найдорожчою компанією у світі

Nvidia обійшла Apple і стала другою найдорожчою компанією у світі

Акції Nvidia в середу зросли до рекордних значень, а капіталізація виробника чіпів зі штучним інтелектом перевищила позначку в $3 трлн і обігнала Apple. Тепер Nvidia це друга за вартістю компанія в світі після Microsoft.

Акції Nvidia виросли на 5,2% до $1224,4, оцінивши компанію в $3,012 трильйона. Ринкова капіталізація Apple становила $3,003 трильйона після того, як її акції зросли на 0,8%, повідомляє Reuters.

В трійку найдорожчих Nvidia потрапила лише три місяці тому, коли її капіталізація перевищила $2 трлн.

Nvidia готується розділити свої акції у співвідношенні «десять до одного», що відбудеться 7 червня і може збільшити її привабливість для роздрібних інвесторів.

Зростання ринкової вартості Nvidia вище вартості Apple знаменує собою зміни в Силіконовій долині, в якій компанія, співзасновник Стіва Джобса, домінувала з моменту запуску iPhone у 2007 році.

Nvidia Apple

Microsoft, розташована в Редмонді, штат Вашингтон, залишилася найдорожчою компанією світу з $3,15 трильйонами після того, як її акції зросли на 1,9%.

«Nvidia зараз заробляє гроші на штучному інтелекті, а такі компанії, як Apple і Meta, витрачають на штучний інтелект», – сказав Джейк Долархайд, виконавчий директор Longbow Asset Management.

У 2024 році акції Nvidia зросли на 147%, а попит на її топові процесори значно перевищив пропозицію, оскільки Microsoft, Meta Platforms, Alphabet  –власник Google, намагаються розвивати обчислювальні можливості штучного інтелекту.

Прогнози аналітиків щодо майбутніх прибутків Nvidia випередили її зірковий приріст акцій. Згідно з даними LSEG, Nvidia торгується на рівні, який у 39 разів перевищує очікуваний прибуток, що робить її дешевшою на цій основі, ніж рік тому, коли вона торгувала на рівні понад 70 разів більше очікуваного прибутку.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу