НБУ застосував заходи впливу до 14 фінустанов

НБУ застосував заходи впливу до 14 фінустанов

Національний банк України застосував до ТОВ “Фінансова компанія “Голден Коін” захід впливу у вигляді вимоги про вжиття заходів, спрямованих на усунення (виправлення) виявлених під час нагляду порушень та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України, зокрема у зв’язку з неподанням до Національного банку звітності за I квартал 2024 року.

Зазначена установа зобов’язана вжити заходів для усунення (виправлення) виявлених під час нагляду порушень та привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства України до 24 червня 2024 року. Також Національний банк застосував до восьми фінансових компаній заходи впливу у вигляді накладення штрафу та до трьох фінансових компаній і двох ломбардів заходи впливу у вигляді письмового застереження – за несвоєчасне подання регулятору звітності за IV квартал 2023 року та / або 2023 рік, І квартал 2024 року.

Штрафи накладено на: ТОВ “Гроші 247”, ТОВ “АБ Файненшиал Груп”, ТОВ “ФК “Кредитон”, ТОВ “ФК “Централ Фінанс”, ТОВ “Сучасний факторинг”, ТОВ “Авто-лізинг”, ТОВ “ФК “Маніту”, ТОВ “Кардсервіс”.

Штрафи підлягають сплаті протягом місяця з дня набрання чинності рішеннями Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг (далі – Комітет з питань нагляду). Заходи впливу у вигляді письмового застереження застосовано до:

ТОВ “Лізингова компанія “Д ЕНД Д”, ТОВ “Лізинг експерт”, ТОВ “ВФС Україна”, ПТ “Альт-Ломбард” за участю Бредіхіна Олександра Петровича Бредіхіної Елли Володимирівни”, 
ПТ ломбард “Галицький “Даниляк і компанія”.

Зазначені установи зобов’язані у строк до 10 липня 2024 року усунути недоліки в діяльності щодо нездійснення належного контролю за своєчасністю подання регулятору звітності та вжити заходів для недопущення аналогічних порушень у подальшій діяльності. Рішення про застосування заходів впливу до зазначених установ ухвалені Комітетом з питань нагляду 10 червня 2024 року за результатами безвиїзного нагляду за діяльністю з надання фінансових та / або супровідних послуг і набирають чинності з 11 червня 2024 року.

Нагадаємо, Національний банк ухвалив рішення про застосування до кредитної спілки «Світовид» заходу впливу у вигляді анулювання ліцензій.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу