НБУ не буде сприяти реструктуризації валютних кредитів юросіб

"Сума іпотечних кредитів в іноземній валюті - близько 60 млрд грн. НБУ сьогодні чітко усвідомлює необхідність комплексного вирішення цього питання", - сказав Андрій Дубас в ефірі програми "Факти. Ранок" на ICTV у п'ятницю.

Представник НБУ повідомив, що банки, і регулятор їх підтримує в цьому, мають різні підходи до валютними боргами громадян за іпотечними кредитами і боргами підприємств. Фактично банки готові прощати боржникам-фізичним особам частину боргів за валютними кредитами, тому що це питання лежить, як висловився пан Дубас, в "соціальній площині".

У той же час про реструктуризацію кредитів підприємств в інвалюті "мова не йде", тому що, за словами представника Нацбанку, "у них є свій ризик-менеджмент і коли вони отримували кредити в іноземній валюті, вони повинні були прораховувати ці ризики".

З цього можна зробити висновок, що НБУ і банки не вважають, що закриття підприємств через неможливість оплатити кредити і масові звільнення наступні за цим, є соціальною проблемою.

За словами Андрія Дубаса, НБУ веде активну роботу по створенню механізму реструктуризації валютних кредитів громадян. Так, наприкінці минулого року за участі громадської ради при НБУ було підготовлено меморандум про врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті, однак він не був підтриманий банками. Банкіри підготували свій варіант меморандуму, який передбачає, що за кредитними договорами, забезпеченням за якими є соціальне житло - квартири загальною площею до 60 кв. м і будинки загальною площею до 120 кв. м, які є єдиним помешканням позичальника, банк зобов'язаний здійснити прощення 50% реструктуризованої заборгованості, за іншими кредитними договорами - не менше 25% реструктуризованої заборгованості.

За матеріалами ІА "Українські новини"

 

Підписатися на розсилку Фінклубу

 

Присоединяйтесь