НБУ анулював ліцензію сервісу ZeCredit

НБУ анулював ліцензію сервісу ZeCredit

Національний банк України анулював ліцензію ТОВ "ФК "Інвеструм" на провадження діяльності з надання фінансових послуг, а саме на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 24 травня за результатами позапланової інспекційної перевірки компанії, воно набирає чинності з 25 травня, повідомляє пресслужба регулятора.

Згідно із повідомленням, під час перевірки було встановлено порушення компанією вимог законів "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про споживче кредитування", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а також низки нормативно-правових актів Національного банку.

"Після відкликання ліцензії фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не звільняє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг", – зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося, раніше Нацбанк тричі штрафував ТОВ "ФК "Інвеструм" за виявлені порушення.

ТОВ "ФК "Інвеструм" надає короткострокові кредити під брендами ZeCredit та BananaCredit. Бенефіціарами компанії у держреєстрі вказані Вітаутас Йонас Лапеніс та Вітаутас Олшаускас.

За даними статистики НБУ, за підсумками першого кварталу цього року виторг "Інвеструм" склав 419,95 млн грн, що є третім показником на ринку після "Укр Кредит Фінанс" (ТМ "CreditKasa", 467,98 млн грн) та "1 безпечне агентство необхідних кредитів" (ТМ "MyCredit", 451 млн грн), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Активи компанії на кінець першого кварталу поточного року становили 202,6 млн грн, зобов'язання – 190,4 млн грн, чистий прибуток за квартал – 0,45 млн грн. Для порівняння, прибуток "Укр Кредит Фінанс" за перший квартал складав 23,49 млн грн, а "1 безпечної агенції необхідних кредитів" – 28,25 млн грн. При цьому витрати на оплату праці в "Інвестурма" склали 4,37 млн грн, що в 4,5-2,7 раза менше, ніж у конкурентів.

Згідно з інформацією на сайті "Інвеструм", компанія видавала кредити в обсязі від 1 тис. грн. до 20 тис. грн за ставкою від 2,5% до 3,2% на день, вказуючи при цьому реальну річну процентну ставку від 660520,14% річних до 6930072,44% річних.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу