МВФ нагадав Україні про незалежність антикорупційних органів

МВФ нагадав Україні про незалежність антикорупційних органів

Міжнародний валютний фонд продовжує дискусії щодо поточної програми stand-by, однак не може назвати точної дати надання нового траншу.

Про це заявив представник МВФ Джеррі Райс на брифінгу в четвер, відповідаючи на питання щодо останніх серьозних політичних рішень в Україні.

«Підтримка незалежності та цілісності Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Вищого антикорупційного суду є ключовим компонентом структурних реформ, спрямованих на забезпечення більш сильного і більш справедливого росту, і я б сказав, необхідною попередньою умовою поточної програми, яку підтримує МВФ», - наголосив він.

Водночас Райс відмовився коментувати нещодавнє рішення Конституційного Суду України, який визнав призначення директора НАБУ Артема Ситника незаконним.

«МВФ ніколи не коментує судові рішення. Проте я можу сказати, що створення ефективної системи протидії корупції було критичним елементом взаємодії МВФ з Україною протягом останніх кількох років», - зазначив він.

За словами представника МВФ, дискусії щодо поточної програми stand-by тривають. Однак він не зміг назвати точної дати надання нового траншу.

«Я не можу повідомити дату місії щодо першого (її) перегляду», - додав Райс.

Нагадаємо, 9 червня МВФ затвердив нову 18-місячну програму кредитування України на $5 млрд із негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.

Мінфін очікував прибуття місії МВФ щодо першого перегляду програми в липні-серпні, однак цього не сталося.

У вересні МВФ планує провести перший огляд виконання Україною програми stand-by, після чого ухвалить рішення про наступний транш.

28 серпня Конституційний Суд визнав неконституційним призначення на посаду директора НАБУ Артема Ситника. При цьому рішення КСУ не впливає на законність справ НАБУ та рішень Ситника.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу