Мінрозвитку фінансуватиме ще 6 проєктів в рамках відновлення України
Відбулося засідання Експертної робочої групи, яка займається ініціюванням, підготовкою, супроводженням і реалізацією спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, Програми з відновлення України та Програми відновлення України III.
За підсумками розгляду пропозицій громад було рекомендовано до реалізації ще шість проєктів, повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.
Всі проєкти розробленні для Дніпропетровській області. Серед них ‒ капітальні ремонти медичних закладів у Кривому Розі та Дніпрі, реконструкція, капремонт і зведення захисних споруд у Дніпрі та Гречаноподівській громаді, а також будівництво модульного укриття в місті Самар.
Раніше Експертна група вже відібрала 18 проєктів для фінансування в межах програми "Відновлення України ІІІ" (транш В). Серед них сім стосуються напряму "Рух без Бар’єрів" у Волинській, Івано-Франківській, Черкаській, Львівській і Кіровоградській областях; п’ять спрямовані на будівництво фабрик-кухонь у Вінницькій, Запорізькій, Київській, Львівській та Сумській областях.
Ще шість пов’язані з будівництвом і розміщенням когенераційних і блочно-модульних котелень, ремонтом і спорудженням медичних закладів, облаштуванням укриттів у них, а також створенням Центру безпеки громадян у Волинській, Рівненській та Запорізькій областях.
Фінансування здійснюється в межах Програми відновлення України III (транш В), яку уряд реалізує у співпраці з Європейським інвестиційним банком. Загальна сума угоди становить 100 млн євро, і ці кошти спрямовуються на відновлення соціальної інфраструктури в регіонах, що постраждали від російської агресії, а також на підтримку громад, які прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб.
Як повідомлялося, Кабмін ухвалив постанову, яка відкриває можливість розподілу та використання другого траншу фінансування від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на суму 100 млн євро. Це рішення дає змогу запустити процес передачі субвенції від держави громадам.
Кошти стануть доступними для реалізації проєктів у межах Програми відновлення України III та вперше будуть спрямовані під гарантії фінансового інструменту Ukraine Facility.
Фінансування буде направлене на відновлення об’єктів соціальної та критичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської збройної агресії. Це відкриває нові можливості для ремонту шкіл, дитячих садків, лікарень, об’єктів житлово-комунального господарства та інших установ.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини