
Китай і США радикально знизили взаємні мита
США і Китай домовилися про радикальне зниження мит на 115 відсоткових пунктів на товари одне одного на початковий період у 90 днів.
США тимчасово знизять мита на китайські товари зі 145% до 30%, а Китай скоротить мита на американські товари зі 125% до 10%.
Про це йдеться у спільній заяві Китаю і США, повідомляє пресслужба Білого дому.
Документ з’явився після серії торговельних переговорів, що пройшли у швейцарській Женеві.
Сторони також домовилися створити механізм для продовження обговорень щодо економічних і торговельних відносин під керівництвом віцепрем'єра Китаю Хе Ліфена, міністра фінансів США Скотта Бессента і торгового представника США Джеймісона Гріра.
"Ці обговорення можуть проводитися по черзі в Китаї та США або в третій країні за згодою сторін. За необхідності сторони можуть проводити консультації на робочому рівні з відповідних економічних і торговельних питань", – йдеться в заяві.
Бессент додав, що оголошене зниження тарифів не поширюється на галузеві мита, запроваджені щодо всіх торговельних партнерів США, і на тарифи, запроваджені щодо Китаю під час першого терміну президентського терміну Дональда Трампа.
Торговий представник Джеймісон Грір заявив, що США хочуть більш збалансованої торгівлі з Китаєм і "наші китайські колеги явно прибули на переговори цього тижня з наміром досягти угоди".
Китайське державне інформагентство Сіньхуа опублікувало повідомлення, в якому йдеться, що Китай завжди будував відносини з США на засадах взаємної поваги. Китай прагне до стабільного розвитку відносин з США, і тиск та погрози не є правильним способом взаємодії, зазначено в заяві.
Ф'ючерси на Dow Jones підскочили більш ніж на 2%, тоді як ф'ючерси на S&P 500 зросли майже на 3%, а ф'ючерси на технологічний Nasdaq Composite зросли більш ніж на 3,5%.
Торговельна війна вже вплинула на економіку США та Китаю. Валовий внутрішній продукт США продемонстрував перше квартальне скорочення з початку 2022 року, оскільки імпортери поспішили імпортувати товари, перш ніж набули чинності жорсткі митні ставки.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)





ТОП-новини