Індійський фондовий ринок впав після парламентських виборів

Індійський фондовий ринок впав після парламентських виборів

Індійські акції впали у вівторок, оскільки підрахунок голосів на виборах у країні показав, що мрія прем’єр-міністра Нарендри Моді про переконливу перемогу знаходиться під загрозою, що викликає сумніви щодо його здатності просувати більш агресивні економічні реформи.

Індійський еталонний індекс Sensex, який відстежує 30 великих компаній, і більш широкий індекс Nifty 50 закрилися майже із 6% падіння, повідомляє CNN.

Найгірше денне падіння індійських акцій з 2020 року відбулося лише через 24 години після того, як обидва індекси досягли рекордних значень, коли екзитполи спонукали експертів передбачити гучну перемогу Моді. Найбільш чисельні у світі вибори завершилися в суботу.

73-річний прем'єр за останні 10 років досяг потужного економічного зростання Індії. Його Індійська народна партіяy (BJP) прагнула отримати 400-місцеву супербільшість у 543-місцевій нижній палаті парламенту, але попередні результати показали, що опозиційна партія Конгресу отримала більше, ніж очікували деякі аналітики.

Для формування уряду партія або коаліція потребує 272 місць. На останніх виборах в Індії в 2019 році BJP отримала 303 місця. Якщо остаточні результати підтвердять, що Моді не отримує монобільшість, ключові економічні реформи можуть бути відсунуті на другий план.

«Результати виборів показують менше половини (272 місця) для нинішнього уряду BJP, що вказує на коаліційний уряд», – сказав Яшовардхан Кхемка, старший менеджер з досліджень та аналітики компанії з управління активами Abans Holdings у Мумбаї. «Це призведе до залежності від союзників у прийнятті ключових політичних рішень, що призведе до паралічу політики та невизначеності у функціонуванні уряду», – додав він.

Індія є найбільш швидкозростаючою великою економікою у світі із темпами в 6% на рік, хоча аналітики кажуть, що їй потрібно досягти зростання на 8% або більше, якщо вона хоче стати економічною наддержавою.

Деякі спостерігачі прогнозують, що до 2027 року Індія стане третьою, поступаючись лише Сполученим Штатам і Китаю.

Під час правління Моді фондові ринки країни показали хороші результати. Згідно з даними Всесвітньої федерації бірж, на початку 2024 року Національна фондова біржа Індії (NSE) обігнала Шеньчженську фондову біржу та Гонконгську біржу та стала шостою за величиною біржею у світі.

Але інвестори скаржилися на високу ціну індійських акцій, і деякі аналітики вважають, що корекція може бути здоровою для ринків.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу